Dāvids Krišs Perunovs | 2022.09.16
Attīstītajās valstīs, kuras gadu gaitā piesaistījušas miljoniem tūristu un atbilstīgi nopelnījušas visvairāk, tūrisma nozare atsākusi augt.
Pasaules Ceļojumu un tūrisma padomes pārskatā par ekonomikas tendencēm vēstīts – lai gan ir bijuši ilgstoši Covid-19 ierobežojumi, tostarp tādi, kas skāruši tūrisma nozari, ASV tirgus ir ceļotāju TOP galamērķis.

Jaunmoku pils piedāvā vēsturisku pili ar muzeju, plašu ainavu parku pastaigām, kā arī stilīgas telpas pasākumiem, kāzām un atpūtai ģimenēm...
Jaunmoku pils
ASV tirgus pēcpandēmijas rādītājos redzams, ka valsts budžeta ieņēmumi no tūrisma samazinājušies par 700 miljardiem ASV dolāru. Pagājušogad šādi ieņēmumi bija vien 1,3 triljoni dolāru, 2020. gadā – par 50% mazāk kā pirms pandēmijas, proti, 4,9 triljoniem dolāru.
Pārskatā uzsvērts, ka pirms pandēmijas sākuma tūrisma nozare radīja vienu no četrām darba vietām pasaules darba tirgū. Tūristu kopējie tēriņi 2019. gadā ASV bija 1,8 triljoni ASV dolāru.
TOP 3 valstis pēc tūrisma ieņēmumiem valsts budžetā ir ASV, Ķīna un Vācija. Tomēr rādītājos lēsts, ka šajās valstīs no starptautiskā tūrisma ieņēmumi ir mazinājušies, taču no iekšzemes tūrisma ieņēmumi ir vislielākie.
Tūrisma nozare no pandēmijas laika krituma ir atguvusies, un cilvēki ir atsākuši ceļot. Tas noteikti labvēlīgi ietekmēs pasaules ekonomiku.
Lielbritānija pēc ieņēmumiem no tūrisma nokritusies no piektās vietas 2019. gadā uz devīto vietu 2021. gadā, veidojot ieņēmumus vien ap 157 miljardiem ASV dolāru no valsts budžeta, kas pēc Pasaules Ceļojumu un tūrisma padomes pārskata aplēsēm ir zemākais kritums TOP 10 valstu vidū.
Pēc starptautisko tūristu skaita Francija, kas pirms pandēmijas bijusi ceturtajā vietā pašlaik ir pirmajā vietā, apsteidzot Spāniju, ASV un Ķīnu. Pagājušogad tūristi Francijā kopā iztērējuši vairāk nekā 42 miljardus ASV dolāru, savukārt ASV – 40,3 triljonu dolāru – un Spānijā – 34 miljardu ASV dolāru. Ķīna pirms pandēmijas bija otrajā vietā pēc ieņēmumiem no starptautiskā tūrisma, bet 2021. gadā tikai 11. vietā, valsts budžeta ieņēmumiem no starptautiskā tūrisma veidojot vien 14 miljardu ASV dolāru.
Paredzams, ka 2032. gadā Ķīna apsteigs ASV, kļūstot par visienesīgāko tūrisma galamērķi pasaulē, kā arī Indija apsteigs Vāciju.
Karību jūras reģiona valstis procentuāli ir vairāk atguvušās no pandēmijas sekām (36,6% no pirmspandēmijas laika ieņēmumiem), kam seko Dienvidamerikas (26,5%) un Ziemeļamerikas (22,3%) valstis.
Meksikā starp G20 valstīm ir vislielākais procents tūrisma ieņēmumu no IKP (13,1%). Bahamu salās un Kolumbijā tūrisma nozare atguvusies par 88,9% un 83,8% no pirmspandēmijas laika ieņēmumiem.
Jāatzīst, ka Amerikas valstis visvairāk atguvušās no pandēmijas sekām, pateicoties iekšzemes tūrismam, kas veido 28,8% no pirmspandēmijas laika ieņēmumiem. Toties starptautiskais tūrisms šajā pasaules daļā veido vien 15,1% no šiem ieņēmumiem.

Lielais vasaras piedzīvojums ģimenēm jau 27. jūnijā Kovšu pludmalē - Rēzeknē!
Rēzeknes pilsētas TIC

23. jūnijā liepājnieki un pilsētas viesi aicināti uz kopīgu līgošanu Jūrmalas parkā.
Liepājas reģiona TIB

Smiltenes novada pašvaldības Tūrisma informācijas centra oficiālā tīmekļvietne visit.smiltene.lv turpmāk pieejama arī angļu un igauņu valodās.
Smiltenes TIC

Lidojums no Rīgas, transfēri: lidosta-viesnīca-lidosta, 3 izvēlētajā naktis viesnīcā, brokastis
EUR 515 | Estravel Latvia

Līdz 30.06. iespēja iegādāties Piedzīvojumu ceļojumus ar atlaidi līdz pat 30%! Īpašas cenas pēdējā brīža tūrēm! Jautājiet vairāk piedāvājumu Estravel Latvia
EUR 489 | Estravel Latvia

Gudrie rezervē laikus! Labākie kūrorti, ieplānots atvaļoinājums, izmantotas iespējas! Sākot no 3 naktīm, aviobiļetes un viesnīcas
EUR 549 | Estravel Latvia

Padari savas brīvdienas vēl gaišākas līdz pat 20% atlaide automašīnu nomai - visas vasaras garumā! Piedāvājums spēkā līdz 22. augustam!
Europcar

Vērienīgākais un tradīcijām bagātākais riteņbraukšanas masu pasākums Baltijas valstīs
Siguldas novada TIC

Ieskatieties vēsturiskās Tallinas noslēpumos un dodieties ceļojumā laikā uz viduslaiku pilsētas sirdi!
EUR 46 | Nikos Travel

National level competitions in overcoming obstacles, demonstrations, introduction to equestrian sports
Siguldas novada TIC

Estravel Latvia organizētā ekskursija nelielā grupā // 10 naktis // No Rīgas // ēdināšanas pakalpojumi un ekskursijas iekļauti cenā // 20. - 30.09.
EUR 4700 | Estravel Latvia

Original production of Giacomo Puccini's opera "Madama Butterfly" on an open-air stage. Sacred music concert, Gala concert
Siguldas novada TIC

Prestižākā atzinība pasaules tūrismā ⭐ Coral Travel ''Starway World Best Hotels'' - labākās viesnīcas pēc ceļotāju pieredzes vērtējumiem
Coral Travel Latvia

Prāmis Baltic Queen vai Romantika // no Tallinas // 2 naktis // 3 - 6 reisi nedēļā
EUR 48 | FerryTickets