Jauni tūrisma objekti, kas 2022.gadā tapuši Preiļu novadā

Zane Praņevska | 2023.02.12

Mūsu latgaliešu sīkstums un sirsnība mūs padara stiprus un ar to mēs varam aizraut un pārsteigt citu novadu iedzīvotājus, tūristus no citām valstīm.

Preiļos “Pliča sātā” pateicoties Igoram Pličam  (fotogrāfs – ainavists, viens no retajiem fototehnologiem Latvijā, vairāku foto grāmatu izdevējs, smalks estēts, šarmants stāstnieks) tika izveidots fotogrāfijas muzejs un izcilā latviešu fotogrāfa, cilvēka - leģendas Jāņa Gleizda piemiņas istaba. Pēc  Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja iniciatīvas tapa piemiņas sienu Ukrainas atbalstam.

    • 2022. gada 31. decembrī noslēdzās Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam projekts LLI-539 “Amatu prasmes tūrisma telpā/ Tour de Crafts”. Preiļu novada pašvaldība veica infrastruktūras uzlabošanas darbus Preiļu pilī, kur izremontētās telpās ir izvietota unikāla 5D ekspozīcija par amatniekiem. Jau 2023. gada pavasarī Preiļu pilī varēs vērot dažādiem sajūtu efektiem piepildītu interaktīvu izstādi par amatniecību ar inovatīvu 5 dimensiju atveidi. Interaktīvajā izstādē varēs izbaudīt kādu no 12 stāstiem par Latgales amatniekiem. Ekspozīcijā būs skatāms, kā amatu prasmes no pagātnes ir attīstījušās līdz mūsdienām. Ūdens smidzināšana, vējš, siltais gaiss, dūmi un smaržas, kas caurvijoties stāstam, būs mazā video ceļojuma pavadoņi.

    • Upmalas pagasts ir par vienu aktīvās atpūtas vietu bagātāks, pateicoties saimniekam Jurim Solam.

    • Patīkamas ziņas ir ziemas sporta mīļotājiem, entuziastiem. 2022. gada nogalē Aglonas nūjošanas - slēpošanas trasē tika ierīkots apgaismojums. Projekta ietvaros tika apgaismots aptuveni 1,5 km garš posms.

Preiļu novada pašvaldība, sadarbībā ar Latvijas Valsts mežiem, Dabas aizsardzības pārvaldi,  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju,  Latgales Plānošanas reģionu,  mūsu novadā ir izveidojusi 3 jaunus dabas objektus.  

    • Skatu torni un atpūtas vietas jaunbūvi Salmeja ezera krastā, Rušonas pagastā, kas ir jauns objekts tūrisma un dabas izziņas infrastruktūras izveidei īpaši aizsargājamo ainavu apvidū “Kaučers”. Projekta rezultātā uzbūvēts 28 m augsts skatu tornis ar skatu platformu, koka kāpnes līdz ezeram, 12 m laipa ar laivu piestātni un skatu platformu, lapene ar soliem, ugunskura vieta, uzstādītas atkritumu urnas, tualete un informatīvie stendi.

    • Apmeklējiet izveidoto Pelēču purva taku. No skatu torņa paveras plašāks skats uz pārpurvojušos Pelēču ezeru. Šeit ir iespēja baudīt klusumu un skaistu ainavu. Brīvdienu māja pie Pelēču ezera “Duni” piedāvā izbraucienu ar plostu  un gida pakalpojumus.

    • Labiekārtota atpūtas vieta Geļenovas parkā. Geļenovas parks atrodas Rušonas pagasta Bicānu ezera krastā. Vasaras sezonā tas ir bieži apmeklēts. Parkā ir pieejama labiekārtota peldvieta, pontonu tilts, piknika vieta, nojume un tagad būs pieejams labiekārtots stūrītis bērniem. Tas ir ainavisks parks ar 23 eksotisku koku un krūmu sugām, tā platība ir 8 hektāri. Parkā sastopami tādi Latvijai netipiski koki, kā Veimutpriede, Holandes liepa, Japānas lapegle, sarkanais ozols, pelēkais riekstkoks, Kanādas papele, Tatārijas kļava. Parka vēsture aizsākās 19.gs.90.gadu beigās, tas ir piederējis muižkungam, kurš parku ierīkojis par godu savai meitai Helēnai. Agrāk parks tā arī saucies - Helenovas parks. Parka teritorijā bija muižas ēka un tai pieguļošas būves. Muiža bija renesanses stila atdarinājums, līdz mūsdienām saglabājušiies tikai pamati un dažas būves. Muižas ēku atliekas nojauktas 1990.gadā. Geļenovas parks ir dabas piemineklis, kurš atrodas valsts aizsardzībā no 1957.gada.

      Esam gandarītas, ka garo pārgājienu taka “Ezertaka” ir veiksmīgi marķēta dabā. Šajā gadā aicināsim jūs izkustināt kājas, lai izstaigātu Preiļu novadu, izbaudītu dabu un veidotu savu dzīvesveidu aktīvāku.

Maršruts pieejams te: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1DVjyXRFLci9J7u6Kp2QaKXPgalPN1IbA&ll=56.41704756191039%2C26.913410066190057&z=8

Maršruta informācija: https://latgale.travel/ezertaka/

    • Ezertakas posmi Preiļu novadā.

    1. Višķi-Daniševka-Veirūgnas ezers-Pelēču ezers 24 km

    2. Pelēču ezers-Aizkalne-Preiļi 22 km

    3. Preiļi-Stupāni-Kategrade-Rušona ezers 26 km

    4. Rušona ezers-Kirkilišķi-Muša-Geraņimova-Geraņimivas Ildza ezers 21 km

    5. Hatki-Sopri-Makarovka-Stabulnieki 18 km

    6. Stabulnieki-Pastari-Polkorona-Galēni-Radopole-Ugrinieki-Viļāni 26 km

    • Šogad Aglonā tika atvērtas 2 ēdināšanas vietas- kafejnīca “Somersēta” un terase “Egle”, par kurām saņemam daudz pozitīvas atsauksmes un ierakstus sociālajos tīklos no tūristiem un vietējiem iedzīvotājiem.

Avots: Preili.lv


Valmiera - 3773
MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

MIĶEĻDIENA TUKUMĀ

Tradicionālās Miķeļdienas svinības šogad norisināsies Brīvības laukumā Tukumā.

Tukuma TIC

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepāju

Atklāj Liepājas arhitektūru, šarmantās ieliņas, mākslas darbus pilsētvidē un uzzini daudz jauna par pilsētu, izvēloties kādu no pastaigu maršrutiem!

Liepājas reģiona TIB

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Izjādes zirga mugurā Bauskas novadā

Dodies izjādēs zirga mugurā un aplūko apkārtni no cita skatupunkta!

Bauskas TIC

Satiec Bausku rudenī!

Satiec Bausku rudenī!

Klāt jaunākais Bauskas novada apceļošanas un iedvesmas žurnāls!

Bauskas TIC

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Skolēnu ekskursijas Smiltenē

Aicinām skolēnus doties rudenīgā piedzīvojumā Smiltenes novadā. Piedāvājam apskatīt dabas objektus – tādus, kādus citur Latvijā nevar neatrast.

Smiltenes TIC

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-

Andris Bulis un Ēriks Upenieks-"EROTĒRIKA"

27.septembrī, plkst. 19:00, Lapmežciema tautas nams, aicina uz Andra Buļa dzejas lasījumu, Ērika Upenieka mūzikas pavadījumā

Tukuma TIC

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Noslēdzošais VisitBauska Fotomirklis

Klāt noslēdzošais VisitBauska Fotomirkļa temats - Baudi rudeni Bauskas novadā un dalies ar saviem fotoattēliem!

Bauskas TIC

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Tukuma gleznotāju darbu izstāde Rīgā

Latvijas Mākslinieku savienības galerijā Rīgā no 15. septembra būs skatāma Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa izstāde "DZĪVES TELPA".

Tukuma TIC

A/k

A/k "Miķelim" - 45!

Atpūtas komplekss "Miķelis" rudenī atzīmē ražas svētkus, priecājoties par paveikto un šogad atzīmējot 45 gadus kopš pirmo reizi durvis vēra muzejs!

Bauskas TIC

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Nāc uz izstādēm Tukuma pusē SEPTEMBRĪ!

Rudens ir iesācies, biežāk dzirdam skolēnu čalas un sākam pamazām atgriezties pasākumu un izstāžu baudīšanas virpulī siltās, mājīgās telpās. Āpkopojums >>

Tukuma TIC

Multimediāla izrāde

Multimediāla izrāde "MULTIKOSMOSS" Tukumā

1.oktobrī Tukuma kultūras namā plkst. 12:00 norisināsies aizraujoša, interaktīva un pamācoša bērnu izrāde latviešu valodā “Multikosmoss"!

Tukuma TIC

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Idejas skolēnu ekskursijām Jēkabpils pusē

Ko apmeklēt Jēkabpils pilsētā un novadā skolēnu grupām? Piedāvājam ielūkoties apkopotās vienas dienas brauciena idejās. 

Jēkabpils novada TIC

"Gada izrāviens" Tūrisma fakultātei

Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns saņem atzinību “Gada izrāviens”

Biznesa augstskola Turība

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Dzīvās džeza mūzikas vakari

Pievienojies mums katru ceturtdienu no plkst. 20.00 – 22.00, lai baudītu dzīvo džeza mūziku viesnīcas elegantajā Lobija bārā. Ieeja bez maksas.

Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel

Velobrauciens

Velobrauciens "Ieriteņo rudenī"

30. septembrī Smiltenes tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties velobraucienā “Ieriteņo rudenī”, kas šogad ieripo savā desmitgadē!

Smiltenes TIC

Skyline Bar brančs

Skyline Bar brančs

Pie mums varēsi baudīt gardus ēdienus, dzērienus, dzīvo mūziku un Rīgas panorāmas skatus. Informācija par datumiem un rezervācijām: skylinebar.lv.

EUR 39 | Skyline Bar

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Bauskas novads skolēnu ekskursijām!

Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu, kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Ieskaties ceļvedī un dodies izzināt Bauskas novadu!

Bauskas TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -