Jānis Pēteris Bērziņš | 2023.05.18
Lai gan kopš 2021. gada lielajiem kruīza kuģiem ir aizliegts ienākt Venēcijā, tomēr tas vēl joprojām notiek. Iemesls gauži skaudrs – nav piemērotas infrastruktūras...
Venēcija ne reizi vien bijusi lielo kruīza laineru apdraudēta. Tā, piemēram, 2019. gada jūnijā 13 klāju milzenis ietriecās piestātnē Venēcijā, kā rezultātā pieci cilvēki guva ievainojumus. Tieši šis incidents kalpoja kā dramatisks punkts uz “i”, liekot pilsētas mēram Luidži Brugnaro aizliegt lieliem kruīza kuģiem šķērsot Venēciju.
Kruīza kuģi rada ne tikai piesārņojumu, bet grauj Venēcijas piļu un ielu pamatus. Turklāt liela pienesuma ekonomikai no kruīza kuģu pasažieriem arī nav – skrienošie kruīznieki veido ap 73% no Venēcijas apmeklētājiem, taču viņi veido vien 18% no tūrisma ekonomikas.
Taču ne visiem tīk kruīzu kuģu aizliegums – galvenokārt pret to iebilst cilvēki, kuru ienākums ir atkarīgs tieši no šī tūrisma segmenta.
Aizliegums pastāv. Uz papīra. Jo dabā viss ir daudz sarežģītāk. Tā, piemēram, tikai dažus mēnešus pēc aizlieguma 92 tūkstošus tonnu smagais kuģis “MSC Orchestra” piestāja vēsturiskajā pilsētas ostā. Iemesls gluži vienkāršs – pilsētas iestādēm vēl ir jāizbūvē piemērots kruīza kuģu mezgls ārpus lagūnas, bet pagaidām darbojas vien pagaidu risinājumi, kas nespēj tikt galā ar apjomu.

Nepalaid garām iespēju aizbēgt uz siltajām zemēm! 🔥Pēdējās vietas!🔥
Latvia Tours - Berga bazārs
.jpg)
Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
.png)
Tavs siltuma un brīvības ceļojums sākas Kanāriju salās – atliek tikai izvēlēties starp Tenerifi un Grankanāriju!
EUR 789 | Latvia Tours

Dejas mājā laikmetīgās mākslas telpā “Kurtuve” 2026. gada programmu aizsāks amerikāņu horeogrāfe Abby Zbikowski ar radošu darbnīcu 17.02. plkst. 18:00
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Enerģiskā mūzikas apvienība “Rahu” februārī dosies koncerttūrē, lai atrādītu jauno albumu “Uz deju grīdas”. 20.februārī plkst. 19.00 grupa uzstāsies Valmierā
EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
.png)
🇧🇬 Atklāj saulaino Bulgāriju ar zeltainām pludmalēm, siltu jūru un viesmīlīgu atmosfēru – rezervē savu neaizmirstamo ceļojumu no 405 EUR ceļojumu gadatirgū!
EUR 405 | Latvia Tours - Jēkabpils
.png)
Krēta gaida ar saules siltumu, zeltainām pludmalēm, elpu aizraujošiem skatiem un autentiskām grieķu garšām – izbaudi neaizmirstamu atpūtu jau no 465 EUR!
EUR 465.00 | Latvia Tours - Jēkabpils

Sventes ezers ir Latvijas 10 dziļāko ezeru skaitā. Tas ir līčains un izcili ainavisks ezers, kas ietilpst Augšzemes aizsargājamo ainavu apvidū.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
.png)
Izbaudi sauli, dabu un brīvības sajūtu Melnkalnē par neticami labu cenu – no 385 EUR.
EUR 385.00 | Latvia Tours

17.04. – 24.04.2026 8 dienas / 7 naktis Taškenta – Samarkanda – Buhāra – Čimgana- Taškenta
AL SVETS
.png)
Vidusjūras pērle Maljorka piedāvā neaizmirstamas brīvdienas – zeltainas pludmales, dzīvīga atmosfēra, gardas vakariņas ar jūras skatu un komfortablas viesnīcas!
EUR 640 | Latvia Tours - Jēkabpils

Atklāj Rēzeknes gardumus, dizainu un rokdarbus – unikāli suvenīri, kas iepriecinās ikvienu!
Rēzeknes pilsētas TIC

Aicinām jūs ceļot pa Serbiju ne tikai apskates objektu, bet arī gastronomisku baudījumu dēļ. Jums tas patiks – garantējam!
EUR 730 | AL SVETS
.png)
Pēdējie MARTA reisi! Mūžīgā pavasara sala, kur okeāns satiekas ar kalniem, ziedi plaukst visu gadu un katrs saulriets liek iemīlēties no jauna.
Latvia Tours - Berga bazārs
.png)
17.05-24.05. Iespaidīgi fjordi, gleznaini kalni un elegantas Ziemeļeiropas pilsētas – ceļojums, kas paliek atmiņā uz visu mūžu!
Latvia Tours - Berga bazārs
.png)
Vēl vairāk reisu un vēl vairāk iespēju iemīlēties Itālijas dienvidos 🇮🇹 ☀️ Kristāldzidra jūra, klintis, Tropejas šarms un īsta itāļu garša!
EUR 665.00 | Latvia Tours

Jezupovas (Juzefovas) parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā, mūsdienās ir saglabājusies tikai neliela daļa no muižas parka.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

“Daugavas vārti” ir savdabīgs Daugavas senlejas sašaurinājums lejpus Slutišķu sādžas, šaurākais ielejas posms starp Slutišķu krauju un Ververu krauju.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Ienāc pavasara krāsās un smaržās – laiks, kad Holande un Beļģija plaukst ziedos! ✨
EUR 370 | Latvia Tours - Berga bazārs