Tautas deju festivāls Jūrmalā pulcēs dejotājus no visiem Latvijas novadiem

Inese Krieviņa | 2023.05.26

Jūrmalā 2. jūnijā norisināsies tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda”. Festivālam gatavojas 3663 dejotāji no 174 kolektīviem, kas pārstāv visus Latvijas kultūrvēsturiskos novadus.

Tautas deju festivāls tiks atklāts ar dalībnieku tradicionālo gājienu. Gājiens sāksies Dzintaru mežaparkā plkst. 10.00 un svētku dalībnieki dosies pa Jomas ielu līdz pat Horna dārzam. Tālāk gājiens pa Omnibusa ielu, šķērsojot Jūras ielu, izvedīs pie jūras, kur svētku dalībnieku kolektīvus sagaidīs sveicēji.

No plkst. 11.00 Majoru–Dzintaru liedagā, posmā no Omnibusa ielas līdz Turaidas ielai, norisināsies akcija “Svētku smilšu sakta” – dejotāji liedagā veidos smilšu figūras saktas formā.

No plkst. 13.00 līdz 16.00 notiks festivāla dalībnieku koncerti pilsētvidē. Dzintaru mežaparkā, Horna dārzā un pie Kauguru Kultūras nama dejotāji izdejos pašu kolektīva izraudzītas iemīļotākās tautas dejas.

Plkst. 17.00 Kauguru parkā norisināsies novadu dejotāju lielkoncerts “Kājiņ’, vējiņ’ – bums!”. Koncertā varēs skatīt Gulbenes, Bauskas, Tukuma, Balvu, Talsu, Saldus un Ludzas novada, Rīgas un Jūrmalas dejotāju izdejotus miniatūrus uzvedumus.

Tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda” norisinās kopš 1990. gada, šogad tas notiks 24. reizi. Festivāls izaudzis par vērienīgu pasākumu, kas gandrīz katru gadu notiek kādā no Latvijas pilsētām, un tajā piedalās vairāki tūkstoši bērnu.

Festivālu rīko Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām. Pasākuma mērķis ir iesaistīt bērnus un jauniešus dziesmu un deju svētku procesā un tradīcijas ilgtspējas saglabāšanā, veicinot un popularizējot Latvijas skolēnu deju kolektīvu radošās aktivitātes.

Avots: Jurmala.lv


celojumubode - 3986
Koncerts sveču gaismā Mežotnes baznīcā

Koncerts sveču gaismā Mežotnes baznīcā

Izbaudiet maģisku pavasara vakaru kultūrtelpas Mežotnes baznīcas unikālajā atmosfērā!

Bauskas TIC

Aktuālās izstādes Ventspilī un novadā

Aktuālās izstādes Ventspilī un novadā

Aicinām apmeklēt kādu no izstādēm Ventspilī. Iepazīsties ar aktuālajām izstādes Ventspilī un Ventspils novadā aprīļa mēnesī.

Ventspils TIC

Tūrisma rallijs

Tūrisma rallijs "KODS: GULBENE" 23.maijā

2026. gada 23. maijā Gulbenes novadā norisināsies tūrisma rallijs “Kods: Gulbene”. Reģistrējies un piedalies!

Gulbenes novada TIC

Medusmaizes svētki

Medusmaizes svētki

Š.g. 23.maijā Līvānu novada Jersikas pagastā Bucenieku stadionā notiks “Medusmaizes svētki”, kas pulcēs gan gardēžus, gan jomas profesionāļus, gan tos, kuri mīl baudīt! Visas dienas garumā – aizraujoša un daudzveidīga no...

EUR 10 | Līvānu TIC

Piedzīvojumi dabā kopā ar DABA LABA

Piedzīvojumi dabā kopā ar DABA LABA

Laivu braucieni, loku šaušana, safari braucieni, radu meklēšanas, pārgājieni, foto medības, restorāns #Mežā un daudz kas cits. Iepazīsties ar DABA LABA.

Ventspils TIC

Akcija

Akcija "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē"

Latvijas–Lietuvas pierobežā norisināsies tūrisma apceļošanas akcija “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”. Iesniedzot akcijas brošūru, būs iespēja pretendēt uz balvām.

Bauskas TIC

8 stundas Ventspilī

8 stundas Ventspilī

Iepazīsti Ventspili vienas dienas laikā! Esam sagatavojuši idejas – TOP 7 lietas, ko darīt Ventspilī.

Ventspils TIC

Radioastronomijas centrs Irbenē

Radioastronomijas centrs Irbenē

Informējam, ka no 1. aprīļa atsāksies ekskursijas Radioastronomijas centrā Irbenē darba dienās. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Ventspils TIC

Pavasara sēņu simpozijs Salaspilī

Pavasara sēņu simpozijs Salaspilī

18. aprīlī no plkst. 9.00 līdz 17.00 norisināsies tradicionālais Pavasara sēņu simpozijs. Pirmās pavasara sēnes, sēņu noslēpumi, radošas darbnīcas un stāsti.

Salaspils novada TIC

Jūrmalas gadskārtas 2026

Jūrmalas gadskārtas 2026

2026. gadā Jūrmala aicina izstaigāt vietas, kur nozīmīgas gadskārtas atklāj kūrorta, arhitektūras un sabiedriskās dzīves stāstu.

Jūrmalas TIC

Ventspils gotiņas aplikācijā Walk15

Ventspils gotiņas aplikācijā Walk15

Pavasarim tuvojoties, ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izstaigāt vai ar velosipēdu izbraukt plaukstošo Ventspili kopā ar Walk15 aplikāciju.

Ventspils TIC

Atvaļinājums sākas jau no Jūsu durvīm 🚗x✈

Atvaļinājums sākas jau no Jūsu durvīm 🚗x✈

Iegādājies ceļojumu līdz 17.aprīlim un iegūsti Bolt kuponu 20EUR vērtībā savam braucienam uz lidostu!

Coral Travel Latvia

Ventspilī notiks Kurzemes biznesa forums

Ventspilī notiks Kurzemes biznesa forums

No 20. līdz 22. maijam Ventspilī norisināsies Kurzemes biznesa forums, kas šogad veltīts IT nozares izaicinājumiem mākslīgā intelekta laikmetā.

Ventspils TIC

Vasenieku purva laipa

Vasenieku purva laipa

Dodies 4 km garā pārgājienā, iepazīsti purvu un tā iemītnieku dzīvi. Piemērotākais putnu vērošanas brīdis - aprīlis, maijs.

Ventspils TIC

Zinātne kas pārsteidz!

Zinātne kas pārsteidz!

Ventspils zinātnes centrs "VIZIUM" tā ir vieta, kur tehnoloģijas māca, iedvesmo un iepriecina!

Ventspils TIC

Aicināti ciemos uz Bauskas alus darītavu

Aicināti ciemos uz Bauskas alus darītavu

Ielūkojies tautā iemīļotā Bauskas alus tapšanas procesā un piedallies produktu degustācijā Bauskas alus darītavā.

Bauskas TIC

 Planetārijs un Observatorija

Planetārijs un Observatorija

Ventspils Jaunrades nama Planetārijā un Observatorijā vēro Sauli un skaties aizraujošas filmas uz 360 grādu ekrāna. Piedzīvojums visai ģimenei!

Ventspils TIC

Atklāj jaunus maršrutus Bauskas pusē

Atklāj jaunus maršrutus Bauskas pusē

Bauskas novada mājražotāji un tūrisma uzņēmēji ir izstrādājuši jaunus maršrutus, kas vērsti uz gastronomisko un pieredzes tūrismu Zemgales pierobežā.

Bauskas TIC

Māmiņdienas koncerts Salaspilī

Māmiņdienas koncerts Salaspilī

10. maijā plkst. 13.00 kultūras namā “Rīgava” mūzikas un mākslas dārzā norisināsies Māmiņdienas koncerts “Sajūtu piezīmes” ar dziedātāju Anci Krauzi.

Salaspils novada TIC

Lido zivis Kuldīgā ar Ēdoles pili

Lido zivis Kuldīgā ar Ēdoles pili

Atklāj Kuldīgu – sajūti Ventas rumbas spēku, vēro lidojošās zivis, izbaudi svētkus un iepazīsti Ēdoles pili vienā neaizmirstamā dienā! Datums: 25.04.2026

EUR 46 | Nikos Travel

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -