10 iemesli jau šodien nopirkt ceļojumu uz Jordāniju

Novatours.lv | 2023.09.23

Tuvo Austrumu tuksnesīgā valsts Jordānija ir patiesi unikāls un krāšņs, taču joprojām arī nedaudz noslēpumains ceļojumu galamēķis. Tā ir viena no senākajām pasaulēs valstīm, bet joprojām tik ļoti maz iepazīta. Ceļotāji, kas to jau ir apciemojuši, atzīst, ka gūtie iespaidi vēl ilgi gozējas skaistāko atmiņu lādē. Baltijas valstīs lielākais ceļojumu organizators “Novatours” dalās ar iemesliem, kāpēc Jordānija ir vērta, lai taptu par nākamo ceļojumu galamērķi jau tuvākajā laikā.

Senā Petra

Šī ir viena no iespaidīgākajām un noslēpumainākajām vietām pasaulē, kas iekļauta arī UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā un ir viena no jaunajiem septiņiem pasaules brīnumiem. Pirms 2000 gadiem tā bija plaukstošās Nabatea galvaspilsēta, kas pēcāk tika pamesta un bija aizmirsta līdz pat 19. gadsimta sākumam, kad to atkal atklāja šveiciešu pētnieks Burkhards. Pilsēta ir izgrebta Mozus ielejas klintīs un, lai tai piekļūtu, ir jādodas caur Sikas aizu. Mūsdienu ceļotājus pārsteidz smilšakmens klintīs iekaltās bagātnieku dzimtas nekropoles, kapenes-tempļi, kas vēlāk kļuva par klejojošo beduīnu mājām, banketu zāles un altāri mirušo godināšanai.

Vādī Ruma nacionālais parks

Šī maģiskā vieta, kas tiek dēvēta arī par Mēness ieleju, apbur ar savu plašumu un majestātiskumu. Pateicoties tā sarkanajām smiltīm, smilšakmens klinšu veidojumiem, kanjonu sienu un aizu iespaidīgajam krāšņumam šī vieta ir iemūžināta neskaitāmās filmās. Mēdz teikt, ka šī vieta ir Zemes pietuvinātākā aina Marsam.    

Džeraša

Šī ir viena no vislabāk saglabātajām senās Romas pilsētām pasaulē. Vairāk nekā 6500 gadu senā pilsētas arhitektūra, reliģiju pārpilnība un valodu daudzveidība lieliski atspoguļo divu ļoti spēcīgu kultūru – grieķu un romiešu – un austrumu arābu tradīciju sajaukšanos. Džerašu sauc arī par Austrumu Pompejām. Pilsēta atrodas zaļā ielejā Bībeles Gileādas zemē. Džerašas kalnus rotā tempļi, iespaidīgas teātra ēkas, bruģētas ielas, kolonādes un pirtis.

Akabas kūrorti

Akaba ir vienīgā Jordānijas pilsēta, kas satiekas ar Sarkano jūru. Lai arī tā kļūst arvien populārāka, kā tūrisma galamērķis, tā joprojām glabā patiesi autentisku neliela ciematiņa sajūtu. Pilsētas viesiem šeit ir pieejami lieliski kūrorti, pasakainas pludmales un ūdens prieki Sarkanajā jūrā.

Ammāna

Ammāna ir Jordānijas galvaspilsēta, kas ir aizraujošs ceļojums krāšņā daudzveidībā. Tā nemanāmi savij bagāto valsts vēsturi ar mūsdienu pilsētas attīstību, tajā harmoniski sadzīvo senas arhitektūras pērles un mūsdienu arhitektūra, rosīgi tirgi un mirdzoši iepirkšanās centri, senas kultūras tradīcijas un ugunīga naktsdzīve ar  dažādām izklaidēm, ēdienu māksla, muzeji un galerijas.

Nāves jūra

Šī jūra ir zemākais punkts uz Zemes, kā arī viena no pasaules sāļākajām ūdens tilpēm. Un tieši pateicoties lielajam sāls daudzumam, peldes jūrā vairāk ir dreifēšanas virs ūdens. Savukārt Nāves jūras dūņas ir slavenas ar dziednieciskām dotībām.

Kultūra

Jordānijas kultūras būtība ir viesmīlība, tāpēc valsts viesiem ir jābūt gataviem uz neizmērojamu sirsnību un gaišu zinātkāri. Valsts atrodas Āzijas, Āfrikas un Eiropas krustcelēs, un tā ir vēsturiska zeme, kurā joprojām ir atrodamas senāko zināmo cilvēku apmetņu un pagājušo laikmetu civilizāciju relikvijas. Tās vēsture un stratēģiskā atrašanās vieta ir veidojusi un ietekmējusi tās kultūru. Neskatoties uz to, ka Jordānija ir Tuvo Austrumu valsts, tā ietver arī daudz Rietumu kultūras un tradīciju. Jordānijas kultūra ir apburošs jaunā un vecā, austrumu un rietumu sajaukums.

Ēdiens

Viens no labākajiem veidiem, kā izbaudīt jebkuru valsti, ir tās ēdiens. Jordānijā noteikti ir jānogaršo maizi, kas bagātināta ar Tuvo Austrumu garšaugu maisījumu, garšvielām, sezama sēklām un oliveļļu. Jordāniešiem garšo arī falafels un humoss. Jordānijas nacionālais ēdiens ir mansaf - tas sastāv no rīsiem, jēra gaļas jogurta mērcē, riekstiem un tiek ēsts kopā tomātu - gurķu salātiem.

Amatnieku māksla

Valsts rokdarbu mākslinieki piepilda Jordānas tirgus, liekot to viesiem reibt krāšņajā rotu, apģērbu, keramikas, mēbeļu un citu preču plašajā izvēlē. Īpašu vērību vēlams piešķirt keramikai, kas ir viena no vecākajām amatniecības tehnikām Jordānijā, un arheoloģiskie pierādījumi to datē ar mūsu ēras 6. gadsimtu. Cits, Jordānijā būtisks amatniecības veids ir mozaīkas - valsts apbūvē tās atrodamas teju ik uz soļa. Tās noteikti būs lielisks suvenīrs mājupceļam. Jordānijas amatnieki darina brīnišķīgas ziepes, izmantojot pašmāju olīveļļu un garšaugus. Tās nesatur konservantus un ķīmiskas vielas.

Lai iemīlētos

Jordānija ir valsts ar neticamu dabas skaistumu. Tuksnesīgie plašumi tur pāraug kalnos, kurus caurgrauzuši kanjoni un caurvij ūdenskritumiem bagātas upes. Pasaules zemākais punkts Nāves jūrā ļauj baudīt peldes virs ūdens. Sarkanā jūra piesaista nirējus no visas pasaules ar savu iespaidīgo koraļļu daudzveidību. Ēst gatavošanas senā tradīcijas un garšu pārbagātība tur reibina un apbur. Bet vietējie iedzīvotāji ar savu neviltoto un patieso viesmīlību lauž valodu barjeras un ver durvis jaunām draudzībām. Jordānija ir valsts, kurā iemīlās no pirmā skata un uz mūžu! 

Avots: Novatours.lv


autoblitz - 3822
Ziemeļkipra - pagarini vasaru!

Ziemeļkipra - pagarini vasaru!

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu / Augusts - oktobris

EUR 427 | Estravel Latvia

Koncertstāsts “DEBISĪ. Ir Jāpiedzīvo..”

Koncertstāsts “DEBISĪ. Ir Jāpiedzīvo..”

28.jūnijā pl.19.00 AKUSTIKA aicina uz kopīgu muzikālu mākslas darbu, kolāžu, stāstu ar mūziķiem Etīnu Emīliju SAULĪTI, Daniilu MICKEVIČU un Arti JANČEVSKI.

EUR 15 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Aktuālās izstādes Liepājā

Aktuālās izstādes Liepājā

Iepazīsties ar šī brīža aktuālajām izstādēm Liepājā – ieplāno un iedvesmojies!

Liepājas reģiona TIB

Grila un vīna vakars 28. jūnijā

Grila un vīna vakars 28. jūnijā

Grila un vīna vakars pie mums - Jurmala Golf Club & Hotel! 📆Kad? 28. jūnijā ⏰Cikos? no plkst. 18:00 Tālrunis rezervācijai:+371 23280303.

Jurmala Golf Club & Hotel

Pludmales ballīte austrumu noskaņās

Pludmales ballīte austrumu noskaņās

12. jūlijā garda ēdiena un labas izklaides cienītājus aicinām uz “Beach Bar & Grill”, kur lieliem un maziem viesiem piedāvāsim aizraujošu garšu un sajūtu ceļojumu austrumu noskaņās.

Baltic Beach Hotel & SPA

Maizes diena Hoijeres namā

Maizes diena Hoijeres namā

Ceturtdien, 20. jūnijā, plkst. 17 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” aicina nākt un baudīt svaigi ceptu Hoijeres maizi.

Liepājas reģiona TIB

Tiksimies Rožu laukumā!

Tiksimies Rožu laukumā!

Katru dienu plkst. 12:00 liepājniekiem un pilsētas viesiem ir dota iespēja kopā ar zinošu gidu doties divu stundu garā pastaigā, lai iepazītu Vecliepāju.

Liepājas reģiona TIB

Taizemes kulinārā pieredze!

Taizemes kulinārā pieredze!

Labākai dzīvei, enerģijai un aizraujošam piedzīvojumam - Īpašas tūres un kulinārijas meistarklases Taizemē!

EUR 363 | Estravel Latvia

Skaistākie Lietuvas dārzi

Skaistākie Lietuvas dārzi

Pašā vasaras vidū dosimies uz skaistakajiem Lietuvas dārziem- Babilona dārzs un Japāņu darzs! Pievienojaties! 29.06.2024, 35 EUR

EUR 35 | Nikos Travel

"Ragakrasts" holiday houses in Mersrags

Well-furnished cottages near the sea with fireplace, sauna in Mersrags.

Tukuma TIC

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Trakai TIC

 Līgo Liepājas Jūrmalas parkā

Līgo Liepājas Jūrmalas parkā

Liepājas valstspilsētas pašvaldība aicina liepājniekus un pilsētas viesus svinēt Līgo vakaru un sagaidīt Jāņu rītu Jūrmalas parkā.

Liepājas reģiona TIB

Aviobiļetes kūrotu galamērķos

Aviobiļetes kūrotu galamērķos

Tivata, Korfu, Burgasa... labas cenas lidojumiem uz Eiropas kūrortiem. // Vietu skaits ierobežots, cenas mainās

EUR 99 | Estravel Latvia

Jūnijs- jaunas atlaides Piedzīvojumu tūrēm

Jūnijs- jaunas atlaides Piedzīvojumu tūrēm

Atlaide līdz 30% pēdējā brīža ceļojumiem // līdz 10 - 25% piedzīovoju tūrēm 2024.gadā // AKCIJA līdz 30.06.

EUR 363 | Estravel Latvia

Atpūta Lasvegasā! - Jaudīgi!

Atpūta Lasvegasā! - Jaudīgi!

Iestartē vasaru - Lidojums un viesnīca Vegasā // Piedāvājumi 7-14 naktīm // Lidojums no Rīgas

EUR 1419 | Estravel Latvia

“ROKITURAS. IEPAZĪSTI KAIMIŅUS”

“ROKITURAS. IEPAZĪSTI KAIMIŅUS”

TAKA

Atpūtas un izklaides vietas Liepājā

Atpūtas un izklaides vietas Liepājā

Ieplāno pasākumu kādā no Liepājas atpūtas un izklaides vietām!

Liepājas reģiona TIB

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Grand Voyage - Garie kruīzi rudenī

Grand Voyage - Garie kruīzi rudenī

Eiropas ostas - Salas - Brazīlijas pilsētas - Maiami... Garo kruīzu piemēri šim rudenim. // no 14 naktīm

EUR 847 | Estravel Latvia

“Pīterdīna

“Pīterdīna"Jaunmoku pilī

Pēterdienā, 29. jūnijā, Jaunmoku pils aicina latgaliešus un latgaliskā cienītājus satikties Kurzemē “Pīterdīna jeb latgaliskuos nūtikšonys Jaunmūkuos!

EUR 10 | Jaunmoku pils

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -