10 iemesli jau šodien nopirkt ceļojumu uz Jordāniju

10 iemesli jau šodien nopirkt

Foto: Novatours.lv | Autors: Novatours.lv | 2023.09.23

Tuvo Austrumu tuksnesīgā valsts Jordānija ir patiesi unikāls un krāšņs, taču joprojām arī nedaudz noslēpumains ceļojumu galamēķis. Tā ir viena no senākajām pasaulēs valstīm, bet joprojām tik ļoti maz iepazīta. Ceļotāji, kas to jau ir apciemojuši, atzīst, ka gūtie iespaidi vēl ilgi gozējas skaistāko atmiņu lādē. Baltijas valstīs lielākais ceļojumu organizators “Novatours” dalās ar iemesliem, kāpēc Jordānija ir vērta, lai taptu par nākamo ceļojumu galamērķi jau tuvākajā laikā.

Senā Petra

Šī ir viena no iespaidīgākajām un noslēpumainākajām vietām pasaulē, kas iekļauta arī UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā un ir viena no jaunajiem septiņiem pasaules brīnumiem. Pirms 2000 gadiem tā bija plaukstošās Nabatea galvaspilsēta, kas pēcāk tika pamesta un bija aizmirsta līdz pat 19. gadsimta sākumam, kad to atkal atklāja šveiciešu pētnieks Burkhards. Pilsēta ir izgrebta Mozus ielejas klintīs un, lai tai piekļūtu, ir jādodas caur Sikas aizu. Mūsdienu ceļotājus pārsteidz smilšakmens klintīs iekaltās bagātnieku dzimtas nekropoles, kapenes-tempļi, kas vēlāk kļuva par klejojošo beduīnu mājām, banketu zāles un altāri mirušo godināšanai.

Vādī Ruma nacionālais parks

Šī maģiskā vieta, kas tiek dēvēta arī par Mēness ieleju, apbur ar savu plašumu un majestātiskumu. Pateicoties tā sarkanajām smiltīm, smilšakmens klinšu veidojumiem, kanjonu sienu un aizu iespaidīgajam krāšņumam šī vieta ir iemūžināta neskaitāmās filmās. Mēdz teikt, ka šī vieta ir Zemes pietuvinātākā aina Marsam.    

Džeraša

Šī ir viena no vislabāk saglabātajām senās Romas pilsētām pasaulē. Vairāk nekā 6500 gadu senā pilsētas arhitektūra, reliģiju pārpilnība un valodu daudzveidība lieliski atspoguļo divu ļoti spēcīgu kultūru – grieķu un romiešu – un austrumu arābu tradīciju sajaukšanos. Džerašu sauc arī par Austrumu Pompejām. Pilsēta atrodas zaļā ielejā Bībeles Gileādas zemē. Džerašas kalnus rotā tempļi, iespaidīgas teātra ēkas, bruģētas ielas, kolonādes un pirtis.

Akabas kūrorti

Akaba ir vienīgā Jordānijas pilsēta, kas satiekas ar Sarkano jūru. Lai arī tā kļūst arvien populārāka, kā tūrisma galamērķis, tā joprojām glabā patiesi autentisku neliela ciematiņa sajūtu. Pilsētas viesiem šeit ir pieejami lieliski kūrorti, pasakainas pludmales un ūdens prieki Sarkanajā jūrā.

Ammāna

Ammāna ir Jordānijas galvaspilsēta, kas ir aizraujošs ceļojums krāšņā daudzveidībā. Tā nemanāmi savij bagāto valsts vēsturi ar mūsdienu pilsētas attīstību, tajā harmoniski sadzīvo senas arhitektūras pērles un mūsdienu arhitektūra, rosīgi tirgi un mirdzoši iepirkšanās centri, senas kultūras tradīcijas un ugunīga naktsdzīve ar  dažādām izklaidēm, ēdienu māksla, muzeji un galerijas.

Nāves jūra

Šī jūra ir zemākais punkts uz Zemes, kā arī viena no pasaules sāļākajām ūdens tilpēm. Un tieši pateicoties lielajam sāls daudzumam, peldes jūrā vairāk ir dreifēšanas virs ūdens. Savukārt Nāves jūras dūņas ir slavenas ar dziednieciskām dotībām.

Kultūra

Jordānijas kultūras būtība ir viesmīlība, tāpēc valsts viesiem ir jābūt gataviem uz neizmērojamu sirsnību un gaišu zinātkāri. Valsts atrodas Āzijas, Āfrikas un Eiropas krustcelēs, un tā ir vēsturiska zeme, kurā joprojām ir atrodamas senāko zināmo cilvēku apmetņu un pagājušo laikmetu civilizāciju relikvijas. Tās vēsture un stratēģiskā atrašanās vieta ir veidojusi un ietekmējusi tās kultūru. Neskatoties uz to, ka Jordānija ir Tuvo Austrumu valsts, tā ietver arī daudz Rietumu kultūras un tradīciju. Jordānijas kultūra ir apburošs jaunā un vecā, austrumu un rietumu sajaukums.

Ēdiens

Viens no labākajiem veidiem, kā izbaudīt jebkuru valsti, ir tās ēdiens. Jordānijā noteikti ir jānogaršo maizi, kas bagātināta ar Tuvo Austrumu garšaugu maisījumu, garšvielām, sezama sēklām un oliveļļu. Jordāniešiem garšo arī falafels un humoss. Jordānijas nacionālais ēdiens ir mansaf - tas sastāv no rīsiem, jēra gaļas jogurta mērcē, riekstiem un tiek ēsts kopā tomātu - gurķu salātiem.

Amatnieku māksla

Valsts rokdarbu mākslinieki piepilda Jordānas tirgus, liekot to viesiem reibt krāšņajā rotu, apģērbu, keramikas, mēbeļu un citu preču plašajā izvēlē. Īpašu vērību vēlams piešķirt keramikai, kas ir viena no vecākajām amatniecības tehnikām Jordānijā, un arheoloģiskie pierādījumi to datē ar mūsu ēras 6. gadsimtu. Cits, Jordānijā būtisks amatniecības veids ir mozaīkas - valsts apbūvē tās atrodamas teju ik uz soļa. Tās noteikti būs lielisks suvenīrs mājupceļam. Jordānijas amatnieki darina brīnišķīgas ziepes, izmantojot pašmāju olīveļļu un garšaugus. Tās nesatur konservantus un ķīmiskas vielas.

Lai iemīlētos

Jordānija ir valsts ar neticamu dabas skaistumu. Tuksnesīgie plašumi tur pāraug kalnos, kurus caurgrauzuši kanjoni un caurvij ūdenskritumiem bagātas upes. Pasaules zemākais punkts Nāves jūrā ļauj baudīt peldes virs ūdens. Sarkanā jūra piesaista nirējus no visas pasaules ar savu iespaidīgo koraļļu daudzveidību. Ēst gatavošanas senā tradīcijas un garšu pārbagātība tur reibina un apbur. Bet vietējie iedzīvotāji ar savu neviltoto un patieso viesmīlību lauž valodu barjeras un ver durvis jaunām draudzībām. Jordānija ir valsts, kurā iemīlās no pirmā skata un uz mūžu! 

Avots: Novatours.lvAktuālās izstādes Liepājā

Aktuālās izstādes Liepājā

Iepazīsties ar šī brīža aktuālajām izstādēm Liepājā – ieplāno un iedvesmojies!

Liepājas reģiona TIB

Valmieras peldbaseina dzimšanas diena!

Valmieras peldbaseina dzimšanas diena!

Lai atzīmētu 5 gadu jubileju, Valmieras peldbaseins svētdien, 1. oktobrī, no plkst. 12.00 līdz 16.00 aicina uz dzimšanas dienas svinībām!

Valmieras TIC

Rudens ēdienkarte Jaunpils pils krogā!

Rudens ēdienkarte Jaunpils pils krogā!

Ar septembri pils krogā baudāma īpaši izsmalcināta rudens ēdienkarte! Podiņu ēdieni- asinsdesas, zirņi ar speķīti, liellopa sautējums...un mutē kūstoši deserti

EUR 5 | Jaunpils pils

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

no 51 EUR | Septembra populārākie piedāvāj

HOOKUSBOOKUS.COM septembra labākie piedāvājumi populārākajās viesnīcās no 51 EUR! Skatīties un veiciet rezervāciju šeit👇

Hookusbookus.com

Pludmales atpūta Kiprā

Pludmales atpūta Kiprā

Karsta saule, zilas debesis un zeltainas pludmales – lūk, galvenie kritēriji, pēc kuriem daudzi cilvēki izvēlās atpūtas vietas!

Latvia Tours

SPA atpūta Taizemē

SPA atpūta Taizemē

Tūkstošiem gadu laikā uzkrātas zināšanas un pieredze Jūsu labsajūtai un veselībai. Atpūta Taizemē.

EUR 2950 | Estravel Latvia

Tagad esam vēl pieejamākie

Tagad esam vēl pieejamākie

Mums ir priecīga ziņa 🥳 Tagad mūsu restorāna ēdienus var pasūtīt caur Wolt 🚚🥘😋 ✅Izmanto kodu PIRMAISWOLT un saņem 7€ atlaidi savam pirmajam pasūtījumam mūsu restorāna Wolt platformā. *Kods ir derīgs jaunajiem lietot...

Park Hotel Latgola

2 nakšu SPA atpūta ar vakariņām

2 nakšu SPA atpūta ar vakariņām

2 naktis viesnīcā, 2 personām, brokastis un vakariņas, spa un atpūtas piedāvājums

EUR 320 | Estravel Latvia

Aviobiļešu akcija ir klāt!

Aviobiļešu akcija ir klāt!

Tuvie Austrumi, ASV, Āzija un Āfrika - izmantojiet iespēju iegādāties aviobiļetes par samazinātām cenām. Novērtējiet Turkish Airlines servisu.

EUR 179 | SKY24.LV

Velomaršruts

Velomaršruts "Vidussēlijas mazais loks"

27. augustā notika velomaršruta Nr. 791 “Vidussēlijas mazais loks” atklāšana. Pasākumā piedalījās 50, entuziasma pilni, aktīvās atpūtas piekritēji.

TAKA

Club Med The Finolhu Villas

Club Med The Finolhu Villas

Nesteidzīgi SPA rituāli, gardēžu vakariņas pludmalē, zemūdens pasaules izzināšana un personāls, kurš uzminēs jūsu vēlmes, pirms jūs paši par tām iedomāsieties.

EUR 2400 | Latvia Tours

Kanāriju salas. Tenerife - jau no 01.11.

Kanāriju salas. Tenerife - jau no 01.11.

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu // Tenerife. Kanāriju salas // 01.11.2023. - 20.04.2024.

EUR 755 | Estravel Latvia

Nesteidzīga atpūta pie dabas

Nesteidzīga atpūta pie dabas

Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA” piedāvā dažas idejas, kur baudīt dabu Augšdaugavas novadā.

TAKA

Dzīvesziņas un arodu sētā Miķeļdiena

Dzīvesziņas un arodu sētā Miķeļdiena

30.septembrī pl. 12:00 rotaļas un sadziedāšanās ar folkloras kopu Dimzēns, gardās zupas baudīšana.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Izglītības iestāžu darbiniekiem

Izglītības iestāžu darbiniekiem

Ja par savu darba vietu sauc kādu izglītības iestādi, izmanto rehabilitācijas centra "Jaunķemeri" īpašo piedāvājumu un palutini sevi. www.jaunkemeri.lv

EUR 300 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Kodolraķešu bāzē Zeltiņos ar gidu!

Kodolraķešu bāzē Zeltiņos ar gidu!

Kodolraķešu bāzi Zeltiņos, ekskursijas laikā izzināsiet, kur tika montētas kodolgalviņas un kā transportētas un citus interesanti faktus.

EUR 2.00 | Alūksnes TIC

Zelta rudens - Ezeri SPA, Siguldā

Zelta rudens - Ezeri SPA, Siguldā

Izbaudiet Zelta rudeni Siguldā un atpūtu viesnīcā Eseri SPA // nakšņošana, brokastis un piedāvājums relaksācijai

EUR 100 | Estravel Latvia

Skolēnu ekskursija uz Madonas novadu

Skolēnu ekskursija uz Madonas novadu

Rudens ekskursiju laiks ir sācies! Kā ierasts, zeltainais rudens ir izzinošu ekskursiju laiks. Šis ir īstais brīdis, lai dotos iepazīt krāšņo un bagātīgo Madonas novadu! Atsaucoties uz šīs vasaras tūrisma piedāvājumu "I...

Madonas TIC

Club Med Bodrum

Club Med Bodrum

Šī ir lieliska vieta romantiskai atpūtai divatā vai jautrai atpūtai ar draugiem. Aktīvās izklaides, kultūras atklājumi un dabas skaistums jūs sagaidīs kūrortā

EUR 860 | Latvia Tours

Ilūzijas šovs “Iluzionists Edžus ūdenī”

Ilūzijas šovs “Iluzionists Edžus ūdenī”

Šā gada rudenī skatītājus sagaida šovi ar jauniem un pārsteidzošiem trikiem, kas Baltijas valstīs vēl līdz šim nav redzēti, 27. oktobrī šovs Valmierā.

Valmieras TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -