Skandināvijas brīnumzeme: Stokholmas Ziemassvētku tirdziņu burvība

Liene Torstere | 2023.12.01

Ziemassvētku gaidīšanas laiks izdaiļo Stokholmu ar īpašu svētku noskaņu, kas atspoguļojas tās burvīgajos un dažādajos pilsētas tirdziņos. Zviedrijā, īpaši Stokholmā, tirdziņi ir kā pasaku stāsti – sākot no senlaicīgām tradīcijām līdz pat moderniem tirdziņiem ziemas dārzos un siltumnīcās. Zemāk prāmju operatora DFDS ceļošanas eksperti apkopojuši piecas idejas Ziemassvētku brīvdienu pavadīšanai Stokholmā, kas piepildīs sirdi ar Ziemassvētku garu.

Ziemassvētku maģija vecpilsētas sirdī

Stokholmas vecpilsētas sirdī jeb Gamla Stan katru gadu norisinās “Stortorget” tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš. Šis tirdziņš īpašs ar tā seno vēsturi – tā darbības pirmsākumi meklējami 1837. gadā, kas to padara par vecāko Ziemassvētku tirdziņu Zviedrijā. “Stortorget” ir viens no populārākajiem Ziemassvētku apskates objektiem Eiropā un tas konkurē pat ar lielajiem Ziemassvētku tirdziņiem Vācijā un Austrijā, jo īpaši tā unikālās viduslaiku atmosfēras dēļ.

Skaistajā “Stortorget” laukumā ir iespēja izbaudīt ne tikai Ziemassvētku noskaņas, bet arī apbrīnot izsmalcinātus amatniecības izstrādājumus un seno Stokholmas vēsturi, kas aizsākusies jau viduslaikos. Ziemassvētku tirdziņš un tā stendi ir skaisti izrotāti ar elfiem un Ziemassvētku vecīša palīgiem, to plauktos ir iespējams iegādāties gan grauzdētas mandeles, gan mākslas un amatniecības izstrādājumus. Tirdziņā līdzās dažādiem amatnieku darinājumiem no dzelzs un keramikas, tiek piedāvāti arī zviedru tradicionālie Ziemassvētku ēdieni un sezonālie gardumi – desiņas, brieža gaļa, grauzdētas mandeles, karstvīns un citi Ziemassvētku našķi.

Sniegotā un karaliskā Stokholma jeb Ziemassvētki brīvdabā

“Skansen” brīvdabas muzejs, kas atrodas Stokholmas karaliskajā “Djurgården” jeb valsts pilsētas parkā, jau kopš 1903. gada tiek atzīmēts kalendārā kā viens no galvenajiem Ziemassvētku notikumiem pilsētā. Šajā vēsturiskajā Ziemassvētku tirdziņā var ne tikai apskatīt zviedru amatnieku stendus, dažādus darinājumus un iegādāties tradicionālos Ziemassvētku ēdienus, bet arī ir iespēja arī sastapt Stokholmas vietējos dzīvniekus un piedalīties amatniecības darbnīcās, kas īpaši aizrauj mazos Stokholmas apmeklētājus. Šis tirdziņš atvērts katru piektdienu, sestdienu un svētdienu no 24. novembra līdz 2023. gada 17. decembrim.

Stokholmas saldumu tradīcijas – marcipāna kuģītis

Katros Ziemassvētkos jau 20 gadu garumā Stokholmas ostā piebrauc noslēpumainais Marcipāna kuģītis. Tas ir piepildīts ar augstas klases, rokām darinātiem šokolādes un marcipāna konditorejas izstrādājumiem, kas tiek gatavoti ģimenes uzņēmumā, Trosas pilsētā – ”Kutterkonfekt”. Uzņēmuma dibināšanas sākumā marcipāna kuģītis nebija tikai sezonālā izklaide Stokholmas apmeklētājiem, bet gan pārvietojamais veikals, ar kuru katrus Ziemassvētkus un Lieldienas uzņēmuma dibinātājs devās pārdot savus no marcipāna un beļģu šokolādes izgatavotos smalkos mākslas darbus.

Kaut arī uzņēmums kopš tā laika ir attīstījies līdz pieprasītam restorānam Stokholmā, tiek saglabāta tradīcija Ziemassvētkos un Lieldienās gatavot marcipāna un šokolādes konditorejas izstrādājumus – marcipāna figūriņas, šokolādes tāfelītes, augļu marmelādes, pralinē kastītes, krēms un daudz citu saldumu Ziemassvētku noskaņu radīšanai, kur ikviens bez maksas var nobaudīt izcilo marcipānu.

Ziemassvētki īpašā atmosfērā – stikla siltumnīcā un dārzā

“Ösmo Plantshop” ikgadējais Ziemassvētku tirdziņš ir atbalsts vietējo amatniecībai un delikatesēm, kas norisinās no 2. līdz 3.decembrim. Šajā burvīgajā dārzā ir apvienoti dažādi produkti no galvenokārt vietējiem talantiem un uzņēmumiem, lai apmeklētājiem būtu iespēja iegādāties ne tikai tradicionālās Ziemassvētku dāvanas, bet arī ievērot vietējo mākslinieku radošumu un personalizēto attieksmi pret katru dāvanu, ko viņi palīdz sagādāt. Tajā iespējams iegādāties zviedru amatnieku darinājumus no koka, ādas un tekstila, ar rokām darinātas sveces, pralīnes un delikateses. Turklāt šajā tirdziņā iespējams iesaistīties arī virknē aktivitāšu – izjādes ar poniju, Ziemassvētku vecīša sagaidīšana, deju skolu un gardās ēdiena bufetes baudīšana.

Ziemassvētku tirdziņā “Stora Sköndal” ir īpaša atmosfēra, jo tas norisinās lielā, taču mājīgā stikla siltumnīcā jeb ziemas dārzā. Siltumnīcu ieskauj autentiskais “Kristinahuset” laukums, no kura paveras skats uz Drevvikena ezeru Stokholmas dienvidos. Katru gadu tajā izvietoti aptuveni 50 stendi, kuros pārdod amatniecības izstrādājumus, dāvanas, ēdienus un dzērienus, īpašu uzmanību pievēršot vietējiem un bioloģiskajiem ražotājiem un māksliniekiem. Lai tirdziņa apmeklētājiem palīdzētu sasildīties, tiek piedāvāts karstvīns, karstā šokolāde un zviedru tradicionālā grilētā desa, kā arī iespējams izklaidēties kora koncertos un izjādēs ar ponijiem, kas paredzētas bērniem.

Prāmis - ērtākais risinājums ceļojumam uz Stokholmu

Ja plānojat doties Ziemassvētku noskaņu meklējumos uz Stokholmu, vislabākais veids, kā tur nokļūt, ir ar prāmi. DFDS prāmju pārvadātājs piedāvā regulārus maršrutus no Paldiski Igaunijā uz Kapelskāru Zviedrijā, ļaujot ceļotājiem baudīt ne vien rāmās jūras brauciena romantiku, bet arī pārvadāt savu transportlīdzekli un ceļot bez bagāžas ierobežojumiem, nodrošinot ērtības un komfortu ceļā uz galamērķi. Prāmja Kapelskāras terminālis atrodas nieka stundas brauciena attālumā no ziemas piedzīvojumiem bagātās Stokholmas.

Avots: Vilands.lv


celojumubode - 3803
Luksus kruīzi ar jaunajiem Explora kuģiem

Luksus kruīzi ar jaunajiem Explora kuģiem

Neaizmirstama pieredze, augstākās klases apkalpošana! Luksus kruīzi ar jaunajiem Explora kuģiem - Piepildiet sapni!

EUR 2210 | Estravel Latvia

Atslodzei un enerģijai

Atslodzei un enerģijai

Uzlādējiet ziemas iztukšotās enerģijas baterijas! Veselības veicināšanas programma spēkā no 1.marta līdz 15.maijam. Procedūras, nodarbības iekļautas cenā.

EUR 250 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Atpūta 2 Skrundas muižā

Atpūta 2 Skrundas muižā

Romantiska atpūta Latvijā - Skrindas muižā // 1 nakts 2 personām izvēlētajā numurā, brokastis un SPA centra apmelējums

EUR 145 | Estravel Latvia

Izbaudi Liepājas garšu

Izbaudi Liepājas garšu

Liepājas garšu piedāvājums ir plašs un daudzveidīgs, sākot no mājīgiem krodziņiem un kafejnīcām līdz izsmalcinātiem un augstu novērtētiem restorāniem.

Liepājas reģiona TIB

Slēpošana - 02.03. - Pēdējās vietas

Slēpošana - 02.03. - Pēdējās vietas

Atvadieties no ziemas godam! - Pēdējās vietas - Itālija un Austrija. Pasteidzieties, lai nesanāk nožēlot, jo vietas kūst kā sniegs!

EUR 595 | Estravel Latvia

Atlaide Piedzīvojumu ceļojumiem Taizemē!

Atlaide Piedzīvojumu ceļojumiem Taizemē!

Rezervējot līdz 29.02. - 10-30% atlaide piedzīvojumu tūrēm eksotiskajā Taizemē. Nenokavējiet!

EUR 391 | Estravel Latvia

Sieviešu dienas brančs

Sieviešu dienas brančs

Gada sievišķīgākie svētki jau ir pavisam tuvu! Aicinām atzīmēt šos svētkus īpašā atmosfērā un ar gardiem ēdieniem– Sieviešu dienas brančā.

EUR 29 | Jurmala Golf Club & Hotel

Pavasarīga ballīte dāmām un ne tikai...

Pavasarīga ballīte dāmām un ne tikai...

8. martā Baltic Beach Hotel & SPA pārtaps Bārbijlendā, kur gaidāma pavasara sezonas karstākā ballīte ar svētku gardumiem, izklaides programmu mūziku un dejām.

Baltic Beach Hotel & SPA

Pastaiga

Pastaiga "Izgaismotā Liepāja"

Liepājas 399. dzimšanas dienas ietvaros organizētā pastaiga “Izgaismotā Liepāja” šogad norisināsies četrus vakarus – 15., 16., 17. un 18. martā.

Liepājas reģiona TIB

Rūdolfs Kugrēns. Stand-up komēdija

Rūdolfs Kugrēns. Stand-up komēdija

15.martā plkst.19.00 Kultūrtelpā "Akustika" viesosies Rūdolfs Kugrēns ar stand-up komēdiju "Turpinājums".

EUR 20 | Valmieras TIC

Juris Hiršs. “Brīnumi notiek”

Juris Hiršs. “Brīnumi notiek”

8.martā plkst.19.00 Kultūrtelpā "Akustika" norisināsies aktiera Jura Hirša koncerts " “Brīnumi notiek”.

EUR 15 | Valmieras TIC

Starptautiskajs zvaigžņu festivāls

Starptautiskajs zvaigžņu festivāls

Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā, kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri somu diriģenta Juhas Kangasa vadībā uzstāsies franču māksliniece Selīne Muanē.

Liepājas reģiona TIB

Tulpju laiks Eiropā. Upes kruīzs

Tulpju laiks Eiropā. Upes kruīzs

Baudiet pavasari Eiropā un skaisto tulpju ziedēšanas laiku! // Kruīzi aprīlī - no 695 eur // viss iekļauts

EUR 695 | Estravel Latvia

"Sulu maģija" organisma attīrīšanai

Dažas dienas Rehabilitācijas centra „Jaunķemeri” veselības veicināšanas programmā "Sulu maģija" ir labs sākums, lai īstenotu jaunus un veselīgus paradumus.

EUR 204 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri

Dodies uz slēpošanas bāzi Egļukalns.

Dodies uz slēpošanas bāzi Egļukalns.

Katru ziemu Augšdaugavas novada slēpošanas bāze un snovborda paradīze - slēpošanas bāze Egļukalns piedāvā baudīt ziemas priekus.

TAKA

Audi Q5 Pilna Servisa Līzings

Audi Q5 Pilna Servisa Līzings

Ļoti izdevīgs piedāvājums Audi Q5 Pilna Servisa Līzingam. Sazinies ar mūsu konsultantiem un uzzini vairāk par piedāvājumu!

Europcar

Pārgājienu seriāls

Pārgājienu seriāls "Izpēdo Dienvidkurzemi"

Aizraujošs pārgājienu seriāls, kas piedāvā neaizmirstamu piedzīvojumu un brīnišķīgu laika pavadīšanu svaigā gaisā.

Liepājas reģiona TIB

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Trakai TIC

The Smile KONCERTS

The Smile KONCERTS

13. augustā Siguldas pilsdrupu estrādē uzstāsies “Radiohead” dalībnieku Toma Jorka un Džonija Grīnvuda grupa The Smile.

Siguldas novada TIC

Lieldienās uz pasaules malu Spānijā!

Lieldienās uz pasaules malu Spānijā!

Ceļojums piemērots visiem, kuriem interesē vietas ar nenovērtējamu kultūrvēsturisku nozīmi, tiem, kuru dzīvē reliģija ieņem nozīmīgu lomu, kā arī tiem...

EUR 899.00 | Latvia Tours

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -