«Novaturas» grupas provizoriskie aprīļa rezultāti

Ieva Sala | 2024.05.16

Baltijas tūrisma tirgus līdera “Novaturas”, kas ietver arī Latvijas uzņēmumu “Novatours”, ieņēmumi aprīlī bija 15,1 miljons eiro. Pērn šajā pat laikā ienākumi bija 19 miljonu apmērā. Tika apkalpots aptuveni 21 tūkstotis klientu, savukārt pērn to bija aptuveni 26 tūkstoši.

Mazāks ceļotāju skaits šogad, galvenokārt, ir saistīts ar optimizēto ceļojumu piedāvājumu uz Turciju un Ēģipti, kur intensīvās konkurences dēļ peļņas normas ierasti ir viszemākās. Tomēr ar plašāko galamērķu klāstu reģionā “Novaturas” turpina īstenot savu diversifikācijas stratēģiju un koncentrējas uz citiem ienesīgākiem ceļojumu galamērķiem, kam pārdošanas apjomi aug, piemēram, Spānija, Portugāle, Tunisija, Grieķija un Kipra.

Aprīlī un maijā “Novaturas”, kā ierasts, pakāpeniski uzsāk vasaras ceļojumus un gatavojas ziemas ceļojumu iepriekšpārdošanas uzsākšanai. Jau tagad Latvijas nepacietīgākajiem brīvdienu plāntājiem ir pieejami piedāvājumi uz galvenajiem ziemas brīvdienu galamērķiem: Ēģipte (Hurgada un Šarm eš Šeiha) un Tenerife, un no Lietuvas pieejami ceļojumu arī uz Madeiru. Jūnijā “Novaturas” ceļotājiem prezentēs pilnu 2024.-2025.gada ziemas sezonas ceļojumu programmu un jaunus galamērķus.

Lai uzlabotu klientu pieredzi, uzņēmums iepriekšpārdošanas periodā piedāvā plašu lidojumu un viesnīcu klāstu, atlaides un papildu priekšrocības. Viena no “Novaturas” piedāvātajām un klientu visvairāk novērtētajām priekšrocībām ir iespēja veikt izmaiņas ieplānotajā ceļojumā bez maksas. Tas ļauj ceļotājiem ērti pielāgot sava ceļojuma datumu, ilgumu, viesnīcu, numuriņa veidu, galamērķi un/vai sezonu. Agrajiem rezervētājiem tiek piedāvāta arī vārda maiņas iespēja un citas elastīgas iespējas ceļojumu plānu izmaiņu gadījumā.

Savu pozīciju nostiprināšana lielo korporatīvo ceļojumu organizēšanā
“Novaturas” aprīlī īstenoja vairākus komandas saliedēšanas braucienus lielajiem telekomunikāciju, mediju un citiem uzņēmumiem. Tūroperators stabili attīstās lielu grupu un arvien lielāku atzinību gūstošos darbatpūtas (workation) braucienu organizēšanā. Šopavasar Lietuvā, Latvijā un Igaunijā kopumā īstenoti jau vairāk nekā 15 šāda veida ceļojumi, lidojumus un izmitināšanu organizējot aptuveni 1500 ceļotājiem.

Vasaras sezonā tiek plānoti papildu darba komandu atpūtas un darbatpūtas braucieni gan lieliem, gan vidējiem uzņēmumiem, kasi tiek organizēti pēc individuāliem pasūtījumiem. Vērojama tendence, ka liela daļa uzņēmumu, kas reiz izmantojuši “Novaturas” pakalpojumus, atgriežas ar lūgumu organizēt braucienu atkārtoti.

Atgādinām, ka uzņēmums aprīļa beigās publicēja savu auditēto darbības pārskatu par 2023. gadu un koriģētos finanšu rezultātus. Saskaņā ar tiem “Novaturas” grupa visās trijās Baltijas valstīs kopā guvusi ieņēmumus 208,3 miljonu eiro apmērā, kas, salīdzinot ar 2022. gadu, ir pieaugums par 6%. Uzņēmuma EBITDA aizvadītajā gadā sasniedza 5,5 miljonus eiro. Aizpagājušā gada zaudējumi 0,7 miljonu eiro apmērā tika aizstāti ar aizvadītā gada peļņu 3,6 miljonu eiro apmērā. “Novaturas” visās Baltijas valstīs apkalpoja 259 tūkstošus klientu, kas ir neliels (3%) samazinājums, salīdzinot ar 2022. gadu.

Kā norādīja “Novaturas” grupas vadītājs Kristijons Kaikaris (Kristijonas Kaikaris), reģionā plašākais ceļojumu galamērķu piedāvājums un tā ātrā un elastīgā vadība, reaģējot uz dinamisko tirgus situāciju un klientu vajadzībām, bija izšķirošie rentabilitātes faktori. “Novaturas” centīsies vēl vairāk uzlabot ceļotāju pieredzi, piedāvāt jaunus pakalpojumus, kā arī lietotājam draudzīgākus rīkus ceļojumu aģentūrām un citiem stratēģiskajiem partneriem. Uzņēmuma prioritātes ir e-komercijas rīku stiprināšana un tiešā pārdošana.

Par „Novaturas”
“Novaturas” grupa ir lielākais un vienīgais vietējā kapitāla čarterreisu operators Baltijas valstīs, kas piedāvā vasaras un ziemas ceļojumus uz vairāk nekā 30 galamērķiem visā pasaulē un vairāk nekā 100 apskates maršrutus. Pamatojoties uz auditētiem datiem, 2023. gadā “Novaturas” grupa Lietuvā, Latvijā un Igaunijā guva 208,3 miljonu eiro ieņēmumus un apkalpoja 259 000 pasažieru.


Avots: curo.lv



Lielformāta sienu gleznojumi

Lielformāta sienu gleznojumi

Liepājā vienlaikus top trīs starptautisku mākslinieku lielformāta sienu gleznojumi.

Liepājas reģiona TIB

Aviobiļetes kūrortu galamērķos

Aviobiļetes kūrortu galamērķos

Aviobiļešu izpārdošana lidojumiem - no Rīgas // 7 naktis -ja nav noteikts citādāk/ akcijas vietu skaits ierobežots / cenas var mainīties

EUR 129 | SKY24.LV

 Kalnu slēpošana Francijas Alpos

Kalnu slēpošana Francijas Alpos

Aviobiļetes, transfēri, 7 naktis viesnīcā, izvēlētā ēdināšana // gan iesācējiem, gan pieredzējušiem slēpotājiem

EUR 869 | Estravel Latvia

Turības Starptautiskā tūrisma fakultāte!

Turības Starptautiskā tūrisma fakultāte!

Tūrisms turpina būt viena no dinamiskākajām, globālākajām un pasaulē pieprasītākajām nozarēm!

Biznesa augstskola Turība

Rēzeknes Zaļās sinagogas 10 gadu jubileja

Rēzeknes Zaļās sinagogas 10 gadu jubileja

Pirms 10 gadiem pēc starptautiskas restaurācijas atdzima Rēzeknes Zaļā sinagoga – vienīgā autentiskā koka sinagoga Latvijā un nozīmīgs Latgales ebreju mantojums

Rēzeknes pilsētas TIC

Sicīlija Rudenī // 12.09. - 17.10.

Sicīlija Rudenī // 12.09. - 17.10.

Atpūtas ceļojums // Lidojums no Rīgas uz Katāniju, transfērs, 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu // Vietu skaits ierobežots

EUR 635 | Estravel Latvia

Viesu māja “Jūras ērglis”

Viesu māja “Jūras ērglis”

Viesu māja “Jūras ērglis” piedāvā atpūsties priežu meža parka zonā Riču ezera krastā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

"Burtnieku kauss" konkūrā

8. augustā Burtnieka ezera zāles laukumā norisināsies jātnieku sporta sacensības konkūrā “Burtnieka ezera svētku kauss”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Viesu māja “Saliņas”

Viesu māja “Saliņas”

Sēlijas pusē, Eglaines pagastā, skaistā Sviļa ezera krastā, izveidots atpūtas komplekss, kur viesiem tiek piedāvātas ērtas un komfortablas naktsmītnes.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Piedāvājumā ir arī lidojumu biļetes!

Piedāvājumā ir arī lidojumu biļetes!

Čarterlidojumi no Rīgas uz 11 galamērķiem. Cenā ir iekļauta arī reģistrējamā bagāža. Klāt lidojuma biļetei var pievienot arī transfēra pakalpojumus galamērķī.

Novatours

Pasaules Tūrisma balvai 2026

Pasaules Tūrisma balvai 2026

Ar lepnumu paziņojam par Estravel Grupas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uzņēmumu nomināciju Pasaules Tūrisma balvai 2026! Aicinām nobalsot! Paldies

Estravel Latvia

Spānijas pludmales Rudenī

Spānijas pludmales Rudenī

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā, izvēlētā ēdināšanas programma

EUR 859 | Estravel Latvia

Valmieras skrējiens 2026

Valmieras skrējiens 2026

6. septembrī Valmierā notiks “Valmieras skrējiens 2026”, kas atgriež pilsētā rudens skriešanas svētkus.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Spānija,cena sākot no 419 eur!

Spānija,cena sākot no 419 eur!

Barselona ir burvīga piejūras pilsēta ar plašu kultūru, pasakainu arhitektūru un plašu pasaules klases dzērienu un ēdienu piedāvājumu.

EUR 419 | Itaka Latvia

Bulgārija! Cena sākot no 549 eur!

Bulgārija! Cena sākot no 549 eur!

Saules un jūras mīļotāji šeit atradīs kilometru garas zeltaino smilšu pludmales.Gardēži novērtēs vietējo virtuvi, kuras pamatā ir vienkāršas sastāvdaļas.

EUR 549 | Itaka Latvia

Romantiska atpūta Jūrmalā

Romantiska atpūta Jūrmalā

Darba dienu piedāvājums // 1 nakts Executive Suite numurā 2 personām, brokastis, vakariņas un atpūtas piedāvājums

EUR 350 | Estravel Latvia

Meksika! Cena sākot no 1839eur!

Meksika! Cena sākot no 1839eur!

Meksika ir viena no bioloģiski daudzveidīgākajām valstīm pasaulē. No tuksnešiem un tropu mežiem līdz okeāna piekrastēm - te atradīsiet ekosistēmas, kas ir mājvieta daudzām unikālām dzīvnieku sugām.

EUR 1839 | Itaka Latvia

Malta! Cena sākot no 349 eur!

Malta! Cena sākot no 349 eur!

Maģiskās Gozo un Komino salas piedāvā elpu aizraujošas ainavas, jūras klintis, tirkīza līčus un nesteidzīgu atpūtu.

EUR 349 | Itaka Latvia

Viesu māja “Priedes”

Viesu māja “Priedes”

Viesu māja “Priedes” piedāvā ērtas naktsmītnes, saunu, atpūtu lapenē un makšķerēšanas iespējas Dubnas upē vai Luknas ezerā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Tallina-Helsinki - Super piedāvājums!

Tallina-Helsinki - Super piedāvājums!

Viking Line piedāvājums Tallina – Helsinki! Par virzienu: Pasažieris bez auto – 8 EUR // 1 pasažieris + auto – 16 EUR

EUR 8 | FerryTickets

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -