«Novaturas» grupas provizoriskie aprīļa rezultāti

Ieva Sala | 2024.05.16

Baltijas tūrisma tirgus līdera “Novaturas”, kas ietver arī Latvijas uzņēmumu “Novatours”, ieņēmumi aprīlī bija 15,1 miljons eiro. Pērn šajā pat laikā ienākumi bija 19 miljonu apmērā. Tika apkalpots aptuveni 21 tūkstotis klientu, savukārt pērn to bija aptuveni 26 tūkstoši.

Mazāks ceļotāju skaits šogad, galvenokārt, ir saistīts ar optimizēto ceļojumu piedāvājumu uz Turciju un Ēģipti, kur intensīvās konkurences dēļ peļņas normas ierasti ir viszemākās. Tomēr ar plašāko galamērķu klāstu reģionā “Novaturas” turpina īstenot savu diversifikācijas stratēģiju un koncentrējas uz citiem ienesīgākiem ceļojumu galamērķiem, kam pārdošanas apjomi aug, piemēram, Spānija, Portugāle, Tunisija, Grieķija un Kipra.

Aprīlī un maijā “Novaturas”, kā ierasts, pakāpeniski uzsāk vasaras ceļojumus un gatavojas ziemas ceļojumu iepriekšpārdošanas uzsākšanai. Jau tagad Latvijas nepacietīgākajiem brīvdienu plāntājiem ir pieejami piedāvājumi uz galvenajiem ziemas brīvdienu galamērķiem: Ēģipte (Hurgada un Šarm eš Šeiha) un Tenerife, un no Lietuvas pieejami ceļojumu arī uz Madeiru. Jūnijā “Novaturas” ceļotājiem prezentēs pilnu 2024.-2025.gada ziemas sezonas ceļojumu programmu un jaunus galamērķus.

Lai uzlabotu klientu pieredzi, uzņēmums iepriekšpārdošanas periodā piedāvā plašu lidojumu un viesnīcu klāstu, atlaides un papildu priekšrocības. Viena no “Novaturas” piedāvātajām un klientu visvairāk novērtētajām priekšrocībām ir iespēja veikt izmaiņas ieplānotajā ceļojumā bez maksas. Tas ļauj ceļotājiem ērti pielāgot sava ceļojuma datumu, ilgumu, viesnīcu, numuriņa veidu, galamērķi un/vai sezonu. Agrajiem rezervētājiem tiek piedāvāta arī vārda maiņas iespēja un citas elastīgas iespējas ceļojumu plānu izmaiņu gadījumā.

Savu pozīciju nostiprināšana lielo korporatīvo ceļojumu organizēšanā
“Novaturas” aprīlī īstenoja vairākus komandas saliedēšanas braucienus lielajiem telekomunikāciju, mediju un citiem uzņēmumiem. Tūroperators stabili attīstās lielu grupu un arvien lielāku atzinību gūstošos darbatpūtas (workation) braucienu organizēšanā. Šopavasar Lietuvā, Latvijā un Igaunijā kopumā īstenoti jau vairāk nekā 15 šāda veida ceļojumi, lidojumus un izmitināšanu organizējot aptuveni 1500 ceļotājiem.

Vasaras sezonā tiek plānoti papildu darba komandu atpūtas un darbatpūtas braucieni gan lieliem, gan vidējiem uzņēmumiem, kasi tiek organizēti pēc individuāliem pasūtījumiem. Vērojama tendence, ka liela daļa uzņēmumu, kas reiz izmantojuši “Novaturas” pakalpojumus, atgriežas ar lūgumu organizēt braucienu atkārtoti.

Atgādinām, ka uzņēmums aprīļa beigās publicēja savu auditēto darbības pārskatu par 2023. gadu un koriģētos finanšu rezultātus. Saskaņā ar tiem “Novaturas” grupa visās trijās Baltijas valstīs kopā guvusi ieņēmumus 208,3 miljonu eiro apmērā, kas, salīdzinot ar 2022. gadu, ir pieaugums par 6%. Uzņēmuma EBITDA aizvadītajā gadā sasniedza 5,5 miljonus eiro. Aizpagājušā gada zaudējumi 0,7 miljonu eiro apmērā tika aizstāti ar aizvadītā gada peļņu 3,6 miljonu eiro apmērā. “Novaturas” visās Baltijas valstīs apkalpoja 259 tūkstošus klientu, kas ir neliels (3%) samazinājums, salīdzinot ar 2022. gadu.

Kā norādīja “Novaturas” grupas vadītājs Kristijons Kaikaris (Kristijonas Kaikaris), reģionā plašākais ceļojumu galamērķu piedāvājums un tā ātrā un elastīgā vadība, reaģējot uz dinamisko tirgus situāciju un klientu vajadzībām, bija izšķirošie rentabilitātes faktori. “Novaturas” centīsies vēl vairāk uzlabot ceļotāju pieredzi, piedāvāt jaunus pakalpojumus, kā arī lietotājam draudzīgākus rīkus ceļojumu aģentūrām un citiem stratēģiskajiem partneriem. Uzņēmuma prioritātes ir e-komercijas rīku stiprināšana un tiešā pārdošana.

Par „Novaturas”
“Novaturas” grupa ir lielākais un vienīgais vietējā kapitāla čarterreisu operators Baltijas valstīs, kas piedāvā vasaras un ziemas ceļojumus uz vairāk nekā 30 galamērķiem visā pasaulē un vairāk nekā 100 apskates maršrutus. Pamatojoties uz auditētiem datiem, 2023. gadā “Novaturas” grupa Lietuvā, Latvijā un Igaunijā guva 208,3 miljonu eiro ieņēmumus un apkalpoja 259 000 pasažieru.


Avots: curo.lv


autoblitz - 3822
Grand Voyage - Garie kruīzi rudenī

Grand Voyage - Garie kruīzi rudenī

Eiropas ostas - Salas - Brazīlijas pilsētas - Maiami... Garo kruīzu piemēri šim rudenim. // no 14 naktīm

EUR 847 | Estravel Latvia

“Pīterdīna

“Pīterdīna"Jaunmoku pilī

Pēterdienā, 29. jūnijā, Jaunmoku pils aicina latgaliešus un latgaliskā cienītājus satikties Kurzemē “Pīterdīna jeb latgaliskuos nūtikšonys Jaunmūkuos!

EUR 10 | Jaunmoku pils

Atpūtas un izklaides vietas Liepājā

Atpūtas un izklaides vietas Liepājā

Ieplāno pasākumu kādā no Liepājas atpūtas un izklaides vietām!

Liepājas reģiona TIB

Skaistākie Lietuvas dārzi

Skaistākie Lietuvas dārzi

Pašā vasaras vidū dosimies uz skaistakajiem Lietuvas dārziem- Babilona dārzs un Japāņu darzs! Pievienojaties! 29.06.2024, 35 EUR

EUR 35 | Nikos Travel

Premium klases kruīzi

Premium klases kruīzi

7 naktis uz kuģa // dažādas ostas pilsētas // lieliska apkalpošanas kvalitāte // aizraujoši maršruti // Aicinām Premium klases kruīzā!

EUR 529 | Estravel Latvia

Aviobiļetes kūrotu galamērķos

Aviobiļetes kūrotu galamērķos

Tivata, Korfu, Burgasa... labas cenas lidojumiem uz Eiropas kūrortiem. // Vietu skaits ierobežots, cenas mainās

EUR 99 | Estravel Latvia

Pludmales ballīte austrumu noskaņās

Pludmales ballīte austrumu noskaņās

12. jūlijā garda ēdiena un labas izklaides cienītājus aicinām uz “Beach Bar & Grill”, kur lieliem un maziem viesiem piedāvāsim aizraujošu garšu un sajūtu ceļojumu austrumu noskaņās.

Baltic Beach Hotel & SPA

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Publikācija “TRAĶU PILIS UN PILSKALNI”

Trakai TIC

Maizes diena Hoijeres namā

Maizes diena Hoijeres namā

Ceturtdien, 20. jūnijā, plkst. 17 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs “Hoijeres kundzes viesu nams” aicina nākt un baudīt svaigi ceptu Hoijeres maizi.

Liepājas reģiona TIB

“ROKITURAS. IEPAZĪSTI KAIMIŅUS”

“ROKITURAS. IEPAZĪSTI KAIMIŅUS”

TAKA

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Publikācija “TRAĶU REĢIONA GARŠU KRĀSAS”

Trakai TIC

Ziemeļkipra - pagarini vasaru!

Ziemeļkipra - pagarini vasaru!

Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu / Augusts - oktobris

EUR 427 | Estravel Latvia

Rīgas Motormuzejā jaunas ekspozīcijas!

Rīgas Motormuzejā jaunas ekspozīcijas!

Rīgas Motormuzejs atklājis savu jauno interaktīvo ekspozīciju, kas piesaistīs gan vietējos apmeklētājus, gan pilsētas viesus.

Motormuzejs

"Ragakrasts" holiday houses in Mersrags

Well-furnished cottages near the sea with fireplace, sauna in Mersrags.

Tukuma TIC

Grila un vīna vakars 28. jūnijā

Grila un vīna vakars 28. jūnijā

Grila un vīna vakars pie mums - Jurmala Golf Club & Hotel! 📆Kad? 28. jūnijā ⏰Cikos? no plkst. 18:00 Tālrunis rezervācijai:+371 23280303.

Jurmala Golf Club & Hotel

Jūnijs- jaunas atlaides Piedzīvojumu tūrēm

Jūnijs- jaunas atlaides Piedzīvojumu tūrēm

Atlaide līdz 30% pēdējā brīža ceļojumiem // līdz 10 - 25% piedzīovoju tūrēm 2024.gadā // AKCIJA līdz 30.06.

EUR 363 | Estravel Latvia

Vasaras saulgriežu tirdziņš

Vasaras saulgriežu tirdziņš

Tirgus Rožu laukumā norisināsies divas dienas, 20.jūnijā no plkst. 12.00 līdz 20.00 un 21.jūnijā no 10.00 līdz 18.00. Ar lustēm, siera rituļiem un brangu alu.

Liepājas reģiona TIB

Turcijas 4* un 5* viesnīcas, 7 naktis

Turcijas 4* un 5* viesnīcas, 7 naktis

Turcijas kūrorti - Alānija, Side, Beleka // VIESNĪCU VASARAS KOLEKCIJA // 7 naktis viesnīcā, viss iekļauts ēdināšanas programma

EUR 304 | Estravel Latvia

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls

Valmiermuižas etnomūzikas festivāls

Ieplāno vērienīgāko etnomūzikas notikumu Latvijā, lai jau 2024. gada 6. un 7. jūlijā atkal satiktos Valmiermuižā!

EUR 20 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Koncertstāsts “DEBISĪ. Ir Jāpiedzīvo..”

Koncertstāsts “DEBISĪ. Ir Jāpiedzīvo..”

28.jūnijā pl.19.00 AKUSTIKA aicina uz kopīgu muzikālu mākslas darbu, kolāžu, stāstu ar mūziķiem Etīnu Emīliju SAULĪTI, Daniilu MICKEVIČU un Arti JANČEVSKI.

EUR 15 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -