Jānis Bukšs | 2024.07.20
2024. gada 20. jūlija vakarā Viļa Plūdoņa muzejs “Lejenieki” piepildīsies ne tikai ar dabas skaņām, bet arī ar populāru dziedātāju balsīm, kad, atzīmējot izcilā dzejnieka Viļa Plūdoņa 150. jubilejas gadu, izskanēs vienreizēja koncertprogramma “Saulrietā…” ar Viļa Plūdoņa dzeju, kas ietērpta latviešu komponistu melodijās.
Dzejnieka jubilejas gads Bauskas novadā tiek atzīmēts ar plašu kultūras un izglītības programmu, un koncertprogrammā “Saulrietā…” dzejas muzikālajās sajūtās dalīsies ne tikai pazīstami mākslinieki, bet ar viņiem kopā uzstāsies arī Bauskas novada amatiermākslas kolektīvi. Jau iepazītas un mīļas dziesmas, kā arī mazāk pazīstamas melodijas klausītājiem būs iespējams dzirdēt Kristīnes Zadovskas, Viktorijas Ramzas, Zigfrīda Muktupāvela un Ingus Pētersona balsīs, un šo koncertu paspilgtinās skanīgie kori – Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas bērnu koris “Via Stella”, Bauskas Kultūras centra jauktais koris “Mežotne” un Iecavas kultūras nama jauktais koris “Iecava”. Visu dziesmu dzejas autors ir Vilis Plūdons, bet koncerta muzikālo stāstu ar savām un citu latviešu autoru melodijām veido komponists Jānis Lūsēns.

Traķu pilsēta kopš sendienām ir slavena ar harmonisku dažādu nacionālo un reliģisko kopienu līdzāspastāvēšanu.
Trakai TIC
“Plūdoņa dzeja ir īpaša ar to, ka pati par sevi jau skan kā mūzika. Vārdu plūdums, fonētika, izvēlētie tēli, metaforas veido Plūdoņa neatkārtojamo stilu, ko raksturo latviskums un spēja ar vārdu palīdzību rosināt iztēli un fantāziju. Plūdoņa dzeja un visa viņa literārā darbība pieder pie latviešu literatūras klasikas stūrakmeņiem,” tā V. Plūdoņa radošo mantojumu raksturo Jānis Lūsēns. Visiem koncerta māksliniekiem Viļa Plūdoņa daiļrade un saskarsme ar to ir īpaša un to savās pārdomās uzsver arī Zigfrīds Muktupāvels: “Plūdoņa dzejas temati bieži skar cilvēka attiecības ar dabu, mīlestību, nāvi un dzīves jēgas meklējumiem, kas rezonē ar daudzām manām personiskām pieredzēm un pārdomām.”
V. Plūdoņa 150. jubilejas gadam veltītajā koncertprogrammā “Saulrietā…” piedalīsies arī instrumentālā grupa: Jānis Lūsēns (taustiņi), Evija Mundeciema (flauta), Jānis Lūsēns juniors (basa ģitāra), Harijs Gūtmanis (bungas).
Koncerta sākums ir plkst. 20.00 un ieeja koncertā bez maksas. Klausītāji aicināti piedzīvot “Lejenieku” burvību jau dienas laikā un arī pirms koncerta, jo, iegādājoties muzeja apmeklējuma biļeti, būs iespēja iepazīt arī V. Plūdoņa muzeju un tā apkārtni.
2024. gads Bauskas novadā tiek aizvadīts mūsu izcilā novadnieka Viļa Plūdoņa zīmē. Vairāk par citiem Viļa Plūdoņa 150. jubilejas pasākumiem Bauskas novadā: bauskasnovads.lv/lv/vilim-pludonim-150
Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.


Izmanto QR kodus un atklāj pilsētas vēsturi audio formātā, 4 valodās!
Rēzeknes pilsētas TIC
.jpg)
Ja plāno kāzas - Bauskas novads ir piemērots tieši Tev! Ieskaties apkopotajā piedāvājumā un izvēlies sev piemērotākos pakalpojumu sniedzējus!
Bauskas TIC
Kad rudens iekrāso mežus zeltā un migla apskauj senos pilskalnus un ielejas, atklājas vietas rudenīgais skaistums.
Tukuma TIC
.jpg)
Baudi maltīti Bauskas novadā un pārsteidz savas garšas kārpiņas!
Bauskas TIC

Grūtnieču aprūpe ir visaptverošs pakalpojums, kas nodrošina mātes un bērna veselību, drošību un emocionālu līdzsvaru.
Republikas laukuma klīnika

Ienirsti Latgales sirdī – kur kultūra dzīvo un skan! GORS nav tikai koncertzāle, bet vesela pieredze ar pasaules klases akustiku, gardēžu virtuvi un skatu!
Rēzeknes pilsētas TIC
.jpg)
Ienirsti kafijas pasaulē KUUP meistarklasē Rēzeknē – izgaršo, uzzini un piedzīvo kafijas ceļu no pupiņas līdz tasītei.
Rēzeknes pilsētas TIC

Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā pieejamas atpūtas un atveseļošanās iespējas dažāda vecuma grupu iedzīvotājiem un sportistiem.
Ventspils TIC

Iepazīsti futūristisku arhitektūras brīnumu Latgalē – “Zeimuļs” ar zaļajiem jumtiem un torņiem kā divi milzu zīmuļi! + Aizraujošs skats no pilskalna!
Rēzeknes pilsētas TIC
.png)
Līdz 17.11. rezervē brīvdienas no VASARAS KOLEKCIJA 26' - Īpaši atlasītas ceļotāju iemīļotas viesnīcas, kvalitātes un cenas atbilstība.
Coral Travel Latvia
.jpg)
Dodies steiku garšas ceļojumā kopā ar steiku ekspertiem Sandiju Zandersonu un “Meat Me” dibinātāju Jāni Ozolu. Neaizmirstams piedzīvojums gardēžiem!
Bauskas TIC