Sabīne Krese | 2024.10.03
Veicinot elektroauto uzlādes pieejamību arvien pieaugošajam elektroauto īpašnieku lokam, energouzņēmums Enefit no 1. oktobra visās savās publiskā uzlādes tīkla Enefit Volt stacijās samazina uzlādes cenu par 20%. Tāpat uzņēmums turpina paplašināt publisko uzlādes infrastruktūru, uzstādot elektroauto lādētājus ar 22 un 46 kilovatu jaudu pie veikaliem top! dažādās Latvijas pilsētās un attīstot pirmās lieljaudas uzlādes stacijas uz starptautiskajām maģistrālēm.
Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”, Augšdaugavas novadā. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu.
TAKA
“Mēs samazinām cenas, lai uzlāde būtu pieejamāka un ērtāka, jo nav noslēpums, ka elektroauto piekritēju un lietotāju skaits katru gadu strauji aug. Jo vairāk lietotāju savus auto izvēlas uzlādēt Enefit stacijās, jo vairāk mēs varam uzlabot savu pakalpojumu kvalitāti. Samazinot cenas, mēs būsim vieni no izdevīgākiem publiskās uzlādes pakalpojuma sniedzējiem Latvijā,” uzsver Enefit E-mobilitātes risinājumu nodaļas vadītājs Daniels Treņins. Uzlādes stacijās ar 22 kilovatu jaudu cena tiks samazināta no līdzšinējiem 36 uz 29 centiem par kilovatstundu, bet uzlādes stacijās ar 46 kilovatu jaudu – no 39 uz 32 centiem par kilovatstundu. Savukārt uzlādes stacijā pie biznesa centra “Verde” Rīgā cena tiks samazināta no 29 uz 23 centiem par kilovatstundu (visas cenas norādītas ar PVN).
Šobrīd Enefit publiskajā uzlādes tīklā darbojas 28 stacijas – 11 pie veikaliem top!, 11 biroju centrā “Verde” un 6 citās vietās Latvijā. Šobrīd Latvijā ir pieejami lādētāji ar 22 vai 46 kilovatu jaudu: mazāk jaudīgais lādētājs ir īpaši piemērots apkārt dzīvojošo cilvēku ikdienas vajadzībām, kas savu automašīnu stāvvietā atstāj ilglaicīgi, bet jaudīgākā iekārta, kas stundas laikā spēj pilnībā uzlādēt auto bateriju, būs noderīgs risinājums tiem, kuri apstājušies salīdzinoši īslaicīgi, piemēram, iepērkas veikalā. Līdz gada beigām Enefit Volt uzlādes tīklu plānots paplašināt līdz vairāk nekā 50 uzlādes iekārtām, no tām 10 lādētājus ar 300 kilovatu jaudu un pārējos ar jaudu no 22 kW līdz 120 kW, kas būs būtisks solis ceļā uz kopējo mērķi – izveidot 1000 jaunu publisko uzlādes staciju no Igaunijas līdz Polijai. Attīstības plānā ietilpst arī uzlādes iekārtas pie 20 veikaliem top!, nodrošinot uzlādes iespējas visā Latvijā: ārpus Rīgas publiskās uzlādes punktu izvietojumu iecerēts fokusēt Daugavpils, Tukuma, Bauskas un Limbažu virzienā. Tāpat plānots izvērst sadarbību ar citiem lielveikalu tīkliem.
Paralēli sadarbībai ar lielveikaliem Enefit šogad turpina attīstīt arī lieljaudas infrastruktūru CEF projekta ietvaros, izvietojot lādētājus uz maģistrālajiem ceļiem. Primāri šogad fokuss tiek likts uz autoceļiem, kas savieno Latviju ar Lietuvu un Igauniju. Šajos punktos tiks uzstādītas uzlādes iekārtas ar 300 kilovatu jaudu, kas ļauj elektroauto bateriju vien 20 minūtēs uzlādēt līdz 100% līmenim, tādējādi atvieglojot maršruta plānošanu garāku distanču veicējiem. Pirmie projekti šogad tiks īstenoti Rīgā – Brīvības ielā pie VEF un Mūkusalas ielā, kam sekos uzlādes punktu izveide pie “Via Jūrmala Outlet Village” un pie viesnīcas “Porto Resort” uz Tallinas šosejas.
Enefit Volt tīklā jau darbojas vairāk nekā 200 publisko uzlādes vietu Igaunijā, 48 – Lietuvā un 18 – Polijā. Kopumā līdz 2025. gada beigām Enefit mātesuzņēmums Eesti Energia Baltijā un Polijā plāno izbūvēt vairāk nekā 700 publisko uzlādes iekārtu, no tām 130 ar 300 kilovatu jaudu un 120 lādētāji ar jaudu no 100 līdz 240 kilovatiem, kas būs būtisks solis ceļā uz mērķi izveidot teju 1000 jaunu publisko uzlādes staciju, kļūstot par lielāko uzlādes operatoru reģionā.
Veic rezervāciju, rakstot uz reservations@bellevue.lv Piedāvājums spēkā no 01.04.2025 līdz 30.09.2025
EUR 150 | Bellevue Park Hotel Riga
Tukuma novads aicina pavadīt Lieldienas kopā – ģimeniski, radoši un jautri. Aktivitātes katrai gaumei un vecumam.
Tukuma TIC
1 nakts 2 personām standarta numurā, brokastis, SPA atpūtas programma
EUR 250 | Estravel Latvia
Aicinām šogad ieplānot 26. un 27. jūliju, lai apmeklētu "Mājas kafejnīcu dienas 2025" Preiļu novadā
Preiļu novada TIC
Pavasaris atnes ne tikai siltākus laikapstākļus, bet arī daudzveidīgus un aizraujošus kultūras pasākumus Tukuma novadā.
Tukuma TIC
Ir labi būt Bauskas novadā, dabā, kultūrā un piedzīvojumos. Vai esi gatavs sajust pavasara enerģiju? Aiziet!
Bauskas TIC
Saistībā ar vācu daudzsēriju mākslas filmas “Mozart” filmēšanas darbiem, Cesvaines pils apmeklētājiem būs slēgta no 10. līdz 18. aprīlim!
Madonas TIC
Aicināti ciemos uz Bauskas alus darītavu, lai ielūkotos tautā iemīļotā Bauskas alus tapšanas procesā.
Bauskas TIC
Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs ir apkopojis sporta spēļu un nometņu vietu piedāvājumu. Ielūkojies apkopojumā un plāno pasākumus Bauskas novadā!
Bauskas TIC
Veselībau veicinošs pārgājiens ar Ilzi Luteri. Alabatros Home - Plieņciema skatu laukums - Albatross Home, kur Jūs sagaidīs silta, uz uguns vārīta zupa un sarun
Tukuma TIC
Aicinām kultūras un mākslas cienītājus apmeklēt dažādas izstādes Tukumā un apkārtnē aprīļa mēnesī.
Tukuma TIC
Tava iespēja izkustināt tehniku un sevi pirms sezonas starta! Musa Raceland – ātra, dinamiska, perfekta testiem.
Bauskas TIC
Tukuma pusē vietu, kurp doties pārgājienos dabā, ir daudz. Atliek vien izvēlēties sev sirdij tīkamāko.
Tukuma TIC
Dzeja, mūzika un izsmalcināts vīns – viss vienā maģiskā vakarā Jaunpils pils iekšpagalmā!
Tukuma TIC
Darba dienu piedāvājumi pāriem un ģimenēm // Baltic Beach Hotel & SPA // līdz 30.05.
EUR 180 | Estravel Latvia
Arborētuma varenās kokaugu rindas savu stāstu stāsta jau 50 gadus. 20. aprīļa vakarā daba sastapsies ar mūziku.
EUR 10 | Madonas TIC
Viens no Bānīša zemes gaidītākajiem pasākumiem sporta cienītājiem ir Bānīša kauss jeb Apsteidz tvaiku 2025, kas šogad norisināsies 3. maijā.
Alūksnes TIC
Atgriežas "Cinevilla". Šajā reizē ir īpaši padomāts, lai skrējienā un šajā piedzīvojumā varētu piedalīties ikviens interesents neatkarīgi no vecuma.
Tukuma TIC
24. maijā no Madonas "Smeceres sila" startē klasiskais autofotoorientēšanās rallijs, braucienā iepazīstot pilis, muižas, dabu un vietējos mājražotājus.
EUR 35 | Madonas TIC
Mazajā Mežotnes pilī 25. aprīlī ar īpašu koncertu viesosies Māra Briežkalna kvintets kopā ar vairākiem neparastiem viesiem.
Bauskas TIC