Līvānos Jauno gadu iesāk ar interesantu izstādi

Livanustikls.lv | 2025.01.06

Līvānu stikla un amatniecības centrs 2025.gadu sāks ar interesantu izstādi, kuras nosaukums ir "Visi tilta dialogi..."
Aicinām uz izstādes atklāšanu 2025. gada 7. janvārī plkst. 18.00, izstāde būs skatāma 2025. gada 7. janvāra līdz 1. martam.

Jēga, apzinājusi Pasaules nedalāmību,
Mūsu visu Likteņi Gaismas plaukstās,
Ceļā, Lidojumā, Mēs esam vienoti...
Šeit un Tagad - Dāvana no Visaugstākā.

Šī unikālā izstāde ir mākslinieku grupas "ПАЗАРХ" radošs projekts, kas aicina apmeklētājus piedzīvot daudzdimensionālus dialogus par vienotību, ceļu un laika plūsmu.

Izstāde ir veltīta tilta tēmai kā simbolam - savienojumam starp dažādām kultūrām, laikmetiem un cilvēku pieredzēm. Tās galvenais vēstījums ir par harmoniju, gaismu un dzīves nedalāmību.

Izstādes ietvaros būs apskatāmi daudzveidīgi mākslas darbi, kas apvieno koku un metālu, īpašus akmeņus radot unikālas skulptūras un instalācijas. Katrā darbā lasāms vēstījums, kas iekodēts simbolos, aicinot skatītāju pārdomāt par dzīves nozīmi un vienotību starp cilvēkiem.

Izstādes atklāšana notiks 2025. gada 7. janvārī plkst. 18.00 Līvānu stikla un amatniecības centrā, kur varēsiet skatīt ne tikai mākslas darbus, bet arī baudīt iedvesmojošu atmosfēru veidojot dialogu ar māksliniekiem.

Zem Debess jumta Tilta strēle
Pār Upes Mūžību...
Zem Piena ceļa
Tas pazīstamais Ceļa Trialogs,
No šīs tikšanās
Klusuma un Pērkona...

• PAZARH • – tā ir domubiedru grupa no Latvijas, Gruzijas un Krievijas, ko jau daudzus gadus vieno radošums tā visdažādākajās izpausmēs. Grupa savu nosaukumu nav veikusi kopā ar vārdiem vai apzīmējumiem.

PAZARH – tas ir kaut kas, kas pēc skanējuma vislabāk atspoguļo mūsu darbus un centienus. Mūsu radošās izpausmes ir ļoti dažādas – sākot ar gleznu līdz pat koka skulptūrām.

Pamatā mūsu pirmajai izstādei bija Altaja skiču sērija. 1999. gada augustā Novosibirskā tika izstādīti panno, batikas darbi, pastelis un filcs. Līdz šim grupa sarīkojusi izstādes Tbilisi, Rīgā, Daugavpilī, Krimuldā, Vladivostokā, Dienvidsahalīnā, Nahodkā, Maskavā, Vladimirs, Valkā, Livānos, Mestijā, Kēļē, Endžijevo.

Līdzekļus izstāžu darbībai mēs radām ikonas, baznīcu projektus, interjera priekšmetus un pat bērnu šūpuļus.
Grupas māksliniecisko rokrakstu varētu dēvēt par Bērnu realitāti, kas iemiesota formā. Izstādes ietvars skatītājs tiek aicināts veidot dialogu ar izstādes Priekšmetu.

Mūsu darbos īpaši svarīga ir materiāla kvalitāte, tādēļ savos darbos mēs izmantojam tikai dabiskus materiālus – akmeni, koku, vilnu, zīdu un metālu.

Tā kā grupa darbojas dažādu profesiju pārstāvji, tas ļauj dziļāk iepazīt Noteikto būtību un atklāt to pilnībā.

Avots: Livanustikls.lv



TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos! Aicinām nākamo “Rītausmas koncertrituālu” piedzīvot kopā ar mums.

Tukuma TIC

Muzikāla dejas fantāzija Burtniekos

Muzikāla dejas fantāzija Burtniekos

Deju skolas “Dzirnas” sadarbībā ar Burtnieku apkaimes bērniem un jauniešiem 8.augustā plkst. 21:30 aicina uz muzikālu dejas fantāziju “Mana Daba”.

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Vilkaču maratons 2026

Vilkaču maratons 2026

Iespējams, grūtākais maratons Latvijā: 42 km, 2000+ augstuma metri, 13 apļi, 7 stundas.

Tukuma TIC

Brīvdabas izrāde “Meldermeitiņa”

Brīvdabas izrāde “Meldermeitiņa”

22. jūnijā plkst. 19.00 Strenču brīvdabas estrādē aicinām apmeklēt jautru un sirsnīgu V.Sauleskalna izrādi “Meldermeitiņa”. Biļetes "Biļešu paradīze" kasēs

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ko apskatīt Bauskas novada svētku laikā

Ko apskatīt Bauskas novada svētku laikā

Lai apmeklējums būtu izdevies un nesteidzīgs, esam sagatavojuši ceļvedi, ko apskatīt un darīt Rundālē svētku dienās 30.05.-06.06.

Bauskas TIC

Atvērtu durvju dienas Silezeru peonijās

Atvērtu durvju dienas Silezeru peonijās

Aicinām izbaudīt ziedēšanas krāšņumu 13. un 14. jūnijā no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00 peoniju kolekcijas dārzā “Silezeru peonijas”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Deju spēle TRĪNES GRĒKI

Deju spēle TRĪNES GRĒKI

Kas gan tie par Jāņiem, bez lustīgas teātra spēlēšanas ar dziesmām un dejām?!

Tukuma TIC

Brīvdabas izrāde “Skroderdienas Silmačos”

Brīvdabas izrāde “Skroderdienas Silmačos”

Šlokenbekā atdzīvinās latviskās tradīcijas, humoru un Jāņu laika burvību.

Tukuma TIC

KABATA un KUUP kafija - dodies uz Rēzekni!

KABATA un KUUP kafija - dodies uz Rēzekni!

“KABATA” piedāvā vietējo dizaineru darbus, dāvanas, amatnieku izstrādājumus un garšīgu KUUP kafiju.

Rēzeknes pilsētas TIC

Piedzīvojumu parks

Piedzīvojumu parks

Ventspils Piedzīvojumu parkā atrodas Baltijā lielākā rodeļu trase. Atvērts katru dienu!

Ventspils TIC

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

TAUTUMEITU rītausmas koncertrituāls

Dziesmas, gaisma un senču spēks, kas uzplaukst gada maģiskākajā brīdī - vasaras saulgriežos!

Tukuma TIC

GIPSY KINGS. Kopā ar Pablo Reyes RĒZEKNĒ

GIPSY KINGS. Kopā ar Pablo Reyes RĒZEKNĒ

Leģendārā grupa Gipsy Kings ar Pablo Reyes pirmo reizi Latgalē!

Rēzeknes pilsētas TIC

"Opus Pro" jubilejas koncerts

Grupas “Opus Pro” jubilejas koncerts Šlokenbekas muižā kļūs par jaudīgu un emocionālu rokmūzikas notikumu, kas vienos vairākas klausītāju paaudzes.

Tukuma TIC

Laimē balvas tūrisma akcijā

Laimē balvas tūrisma akcijā

GRANDIOZAS BALVAS akcijā "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē": 8 velosipēdi, 8 ceļojuma somas, 8 tūristu klases teltis, 8 nūjošanas nūju komplekti.

Bauskas TIC

Pastaigu maršruti Rēzeknē!

Pastaigu maršruti Rēzeknē!

Aktīvās atpūtas cienītājiem Rēzekne piedāvā vairākus maršrutus, gan ar kājām, gan ar velo!

Rēzeknes pilsētas TIC

Koncertzāles “Latvija” jaunā sezona

Koncertzāles “Latvija” jaunā sezona

Ventspils koncertzāle “Latvija” piesaka jaunās sezonas pirmos notikumus.

Ventspils TIC

Bauskas novads ģimenēm ar bērniem

Bauskas novads ģimenēm ar bērniem

Bauskas novads ir ģimenēm draudzīga vieta, kur dabas objektu mieru un vēstures izziņu papildina pārdomāta vide un praktiskas ērtības.

Bauskas TIC

Disku golfs Ventspilī

Disku golfs Ventspilī

Disku golfs ir lielisks veids, kā apvienot pastaigu dabā ar aizraujošu sporta aktivitāti. Priežu mežā izvietoti 18 grozi, kas pieejami bez maksas visu gadu!

Ventspils TIC

“Rožu izstāde Rozes pilsētā”

“Rožu izstāde Rozes pilsētā”

No 4. līdz 6. jūnijam Latgales Kultūrvēstures muzejā būs apskatāma tradicionālā rožu izstāde, iespēja saņemt rožu kopšanas padomus un iegādāties stādus.

Rēzeknes pilsētas TIC

Pop-up restorāns Mujānos

Pop-up restorāns Mujānos

Sestdien, 6. jūnijā aicinām Tevi uz šīs sezonas noslēdzošo POP-UP RESTORĀNU, kur par garšu bagātību un daudzveidību rūpēsies šefpavārs Matīss Aleksandrovs.

EUR 55 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -