Santa Sinka | 2025.02.01
Jau sestdien, 2025. gada 1. februārī, Raunā notiks lielākais pasākums ziemas sezonā Smiltenes novadā – “Vakara pastaiga sveču gaismā”, kas ik gadu pulcē vairākus tūkstošus apmeklētāju. No pulksten 17.30 līdz 21.00 simtiem sveču liesmas iemirdzēsies Raunas ielās aptuveni divu kilometru garā maršrutā. Apmeklētāji varēs baudīt audiovizuāli interaktīvu instalāciju, kas bija arī viena no “Staro Rīga 2024” festivāla objektiem. Pastaiga aizvedīs līdz mūsu novada dabas pērlei – Raunas Staburagam –, kur ikvienu sagaidīs kāds neparasts piedzīvojums.
“Jau septīto gadu aicinām ikvienu uz “Vakara pastaigu sveču gaismā”, kur ieeja ir bez maksas. Idejas pirmsākumi meklējami 2018. gada janvārī, kad par Latvijas gada ģeovietu atzina Raunas Staburagu. Kopā ar Tūrisma informācijas centru radās ideja, kā būtu, ja cilvēkiem būtu iespēja mūsu dabas pērli apmeklēt arī diennakts tumšajā laikā. Tā Sveču dienā radījām pirmo pasākumu, kas iedzīvotājiem iepatikās. Viņi uzreiz jautāja, kad būs nākamais. Ar katru nākamo gadu “Vakara pastaiga sveču gaismā” kļūst grandiozāka, jo ar sveču burciņām ir par maz, apmeklētāji alkst pārsteigumu, ieraudzīt un sajust, ko jaunu. Mēs par to parūpējamies! Ar vārdu mēs domāju ne tikai kultūras kolēģus un Raunas pagasta pārvaldi, bet arī vietējos iedzīvotājus un uzņēmējus, kas izrāda iniciatīvu un vēlmi iesaistīties pasākuma tapšanas procesā. “Vakara pastaiga sveču gaismā” kļuvusi par mūsu kopīgu tradīciju,” ar vietējo kopienu lepojas Raunas Kultūras centra vadītāja Linda Vecgaile.
20. septembrī Liepājā pie jūras norisināsies šī gada lielākais pārgājiens – Coastline Trek’25, kas pulcēs tūkstošiem dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm.
Liepājas reģiona TIB
Pārsteigums – audiovizuāla instalācija “Elektropulss”
Šī gada pastaiga sāksies Raunas centrā, kur var ērti novietot automašīnas stāvlaukumos. Pirmā pietura būs Raunas evaņģēliski luteriskā baznīca, kas būs greznota sveču gaismās. Tālāk ceļš vedīs pa izgaismoto Cēsu ielu, nogriežoties uz Miera ielu un turpinot ceļu līdz Miera ielai 8, kur pastaigas dalībniekus gaida īpašs sveču ceļš, ko sagatavojuši sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra “Pansija Rauna” darbinieki un ļaudis. Pagalmā sagaidīs interaktīvs pārsteigums – audiovizuāla instalācija “Elektropulss”, kas bija viens no objektiem festivālā “Staro Rīga 2024”.
“Darbība ir eksistences esence, taču elektrība – tās dzinējspēks. Elektrība rodas brīdī, kad iespēja saskaras ar strauju vilni, negaidītu mudinājumu, uzliesmojumu jeb impulsu. Ikdiena ir iespēju pilna, taču vai mēs dodam iespēju impulsam? Pacietīgi sniegts impulss rada pulsu, kas uztur žilbinošu gaismu. Gaisma ir tā, kas spēj mūs uzlādēt, iedvesmot un vienot kopējā spēkā,” par audiovizuālo instalāciju stāsta L. Vecgaile. Pašas instalācijas producente ir Saule Ķūrena – Latvijas Kultūras koledžas 3. kursa studente pasākumu tehniskās producēšanas specializācijā.
Muzikāls priekšnesums un smilšu kino video
Turpinot pastaigu nedaudz atpakaļ pa Miera ielu, ceļš ievedīs vienā no Raunas dabas pērlēm – Raunas Staburagā. Pie Staburaga trepēm klausītāji varēs baudīt emocionālu muzikālu priekšnesumu Ilzes Rijnieces izpildījumā – talantīgas mākslinieces, kura kļuva pazīstama, pateicoties dalībai šovā “Ir talants!”.
Savukārt pašā Staburaga pakājē ikvienu gaidīs pasakains piedzīvojums – smilšu kino video, kurā atdzīvosies teika par Staburagu. Šis vizuālais un stāstošais mākslas veids savīs kopā dabas skaistumu un tautas gudrības spēku.
Vieta, kur sveču gaisma kļūst par kopības simbolu
Pasākuma organizatori aicina Cēsu ielas un Miera ielas iedzīvotājus iesaistīties kopīgās gaismas radīšanā, izgaismojot savu māju pagalmus, logus un ceļmalas ar svecēm – jo vairāk liesmu iemirdzēsies, jo spožāka kļūs ceļa burvība.
Sestdien Rauna pārtaps par vietu, kur sveču gaisma kļūs par kopības simbolu, kas paliek sirdīs vēl ilgi pēc tam, kad to liesmas izdzisušas. “Vakara pastaigas sveču gaismā” apmeklējums ikvienam ir bez maksas.
Noderīga informācija apmeklētājiem
Pasākuma laikā apmeklētājus aicinām transportlīdzekļus novietot stāvlaukumos Raunas centrā, Skolas ielas un Dīķa ielas stāvlaukumos. Stāvlaukumi Cēsu ielā, Miera ielā un pie Raunas Staburaga būs slēgti.
Miera iela 1. februāra vakarā būs atvēlēta tikai gājējiem. Organizatori vērš uzmanību un aicina ikvienu ievērot ceļu satiksmes noteikumus un gājējiem pārvietoties pa gājēju ietvi.
Labierīcības būs pieejamas Raunas pagasta centrā, Rīgas ielā 1 (maksas) un pie Raunas Staburaga (bez maksas).
20. septembrī notiks “Ērgļu Izaicinājums 2025” - izaicinājums ikvienam ar vieglo 4×4 automašīnu kādā no četrām dalībnieku grupām.
Madonas TIC
Rudens Tukuma novadā atnāk ne tikai ar nu jau dažām krāsainām lapām, bet arī ar bagātīgu kultūras, mūzikas un garšu programmu.
Tukuma TIC
Klāt rudens un dažādos pasākumos, ciemos un pilsētās arī tirdziņi un gadatirgi. Sekojam līdzi informācijai un dodaties baudīt šos brīniškīgos pasākumus!
Tukuma TIC
Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Apkopots Bauskas novada tūrisma piedāvājums skolēniem šajā rudenī!
Bauskas TIC
Izmanto QR kodus un atklāj pilsētas vēsturi audio formātā, 4 valodās!
Rēzeknes pilsētas TIC
Pavadi dienu sportiski draudzīgā gaisotnē kopā ar draugiem, radiem, paziņām, kolēģiem un citiem riteņbraukšanas entuziastiem!
Bauskas TIC
Ienirsti Latgales sirdī – kur kultūra dzīvo un skan! GORS nav tikai koncertzāle, bet vesela pieredze ar pasaules klases akustiku, gardēžu virtuvi un skatu!
Rēzeknes pilsētas TIC
Ietaupi līdz pat 100EUR nākamajam ceļojumam! Izbaudi saulainās brīvdienas kādā no mūsu īpaši atlasītajām VASARAS KOLEKCIJAS viesnīcām! ☀️
Coral Travel Latvia
2025. gada 20. septembrī no plkst. 9.00 līdz 13.00 dodies izzinošā un jautrā autoorientēšanās braucienā pa Bauskas novadu!
Bauskas TIC
Līz 02.OKTOBRIM izmanto papildu atlaidi pilnvērtīgai atpūtai galamērķos - ĒĢIPTE, APVIENOTIE ARĀBU EMIRĀTI un TENERIFE🌴✈️
Coral Travel Latvia
Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā pieejamas sporta, atpūtas un atveseļošanās iespējas dažāda vecuma grupu iedzīvotājiem un sportistiem.
Ventspils TIC
Plaša telpu izvēle un bezmaksas stāvvieta. 10% atlaide pasākumiem no 1000 €. Pieejamas kafijas pauzes un ēdināšana. Piedāvājums spēkā līdz 30.04.2026.
Rija VEF Hotel
27. septembrī norisināsies ikgadējās auto orientēšanās sacensības komandām “Tūrisma rallijs 2025”. 120 kilometru garumā varēs izzināt Jelgavu un Jelgavas novadu
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
Šogad pasākums "Luxury of Mercedes-Benz Coupes 2025" norisināsies Mežotnes pilī!
Bauskas TIC
Ar pārsteidzošiem eksperimentiem parādīsim uguns spēku, skaistumu un noslēpumus – zinātnes valodā, bet jautrā un saprotamā veidā! Apciemo VIZIUM.
Ventspils TIC
Ar procedūrām un nodarbībām piepildītas 10 dienas, lai izjustu rehabilitācijas pozitīvo ietekmi uz pašsajūtu. Priecāsimies parūpēties par Jūsu veselību!
EUR 623 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri
Latgales vēstniecība GORS ielūdz uz 10. Starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla “ORGANismi” notikumiem (10.–17. okt.)
Rēzeknes pilsētas TIC
Šlokenbekas muiža aicina uz aizraujošu un izglītojošu bērnu rītu, kur sēņu sacensībās tiks noskaidrota meža karaliene!
Tukuma TIC
Īpašas cenas Coral Travel Elite vispārdotākajām viesnīcām! Tiem, kuri novērtē luksusa pilnas brīvdienas!
Coral Travel Latvia
Olimpiskā centra “Ventspils” atpūtas objektos - Piedzīvojumu parkā, Ūdens piedzīvojumu parkā, Ledus hallē un viesnīcā tiek piedāvātas īpašas atlaides skolēniem
Ventspils TIC