Liene Zivere | 2025.02.27
Tālsatiksmes autobusu operatora “FlixBus” aptaujā* noskaidrots, ka Latvijas iedzīvotāji ir atvērtāki starptautiskiem tālsatiksmes autobusu braucieniem nekā Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāji. Secināts, ka tālsatiksmes autobusu pakalpojumus izmantojuši 62 % Latvijas iedzīvotāju, savukārt Lietuvā un Igaunijā šis rādītājs zemāks – attiecīgi 45 % un 37 %. “FlixBus” vecākā biznesa attīstības vadītāja Andželīna Kostjukova atklāj, ka, izvēloties tālsatiksmes autobusu pakalpojumus, iedzīvotājiem galvenais faktors ir cena.
Andželīna Kostjukova piebilst, ka, ceļojot ar tālsatiksmes autobusiem, būtiska ir iedzīvotāju atvērtība garākiem braucieniem. Aptaujas dati liecina, ka 26 % Latvijas iedzīvotāju ir gatavi ceļā pavadīt vairāk nekā astoņas stundas, tikmēr Lietuvā tie ir 13 %, bet Igaunijā vismazāk - 11 %. Vienlaikus secināts, ka Baltijas valstu iedzīvotāji biežāk dod priekšroku divu līdz četru stundu gariem ceļojumiem ar autobusu.
Piedalies 26 programmās un meistarklasēs iepazīstot vēsturi, tradīcijas un lietišķo mākslu, radošās programmas gan skolēniem, gan kāzu viesiem.
Bauskas TIC
Turpina A. Kostjukova: “Domājot par ceļošanas iespējām, pieaugošās cenas un dzīves dārdzība liek cilvēkiem būt piesardzīgākiem - īpaši attiecībā uz transporta izmaksām, kas veido nozīmīgu daļu ceļojuma izdevumu. To apstiprina arī Latvijas iedzīvotāju ceļošanas paradumi, proti, dodoties ceļojumā, lielākā daļa no aptaujātajiem ir izmantojuši tālsatiksmes autobusu pakalpojumus. Manuprāt, tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc cilvēki turpina ceļot un nemaina savus ceļošanas ieradumus — tālsatiksmes autobusi ir viens no budžetam draudzīgākajiem ceļošanas veidiem.”
Viņa papildina, ka, neskatoties uz iedzīvotāju ekonomisko piesardzību, kas ietekmē ceļošanas paradumus visā Baltijā, “FlixBus” aptaujā secināts, ka 43 % Latvijas iedzīvotāju un 57 % Lietuvas iedzīvotāju neplāno mainīt savu ceļojumu budžetu nākamajos 12 mēnešos. Tomēr situācija ir atšķirīga Igaunijas iedzīvotāju vidū, kur 39 % aptaujāto plāno samazināt savu ceļojumu budžetu.
Izšķirošais faktors ir cena
Meklējot budžetam draudzīgas ceļošanas alternatīvas, tālsatiksmes autobusu braucieni kļūst arvien populārāki, īpaši jaunākās paaudzes vidū. “FlixBus” veiktajā aptaujā noskaidrots, ka 69 % Latvijas iedzīvotāju cena ir ļoti svarīgs faktors, izvēloties tālsatiksmes autobusu pakalpojumus. Nedaudz retāk Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju vidū - attiecīgi 62 % un 65 %.
“Tendences rāda, ka, pieaugot izmaksām, ceļotāji meklē labāko cenas un kvalitātes attiecību. Kā viena no alternatīvām ir ceļošana ar autobusu, kas ļauj ietaupīt, vienlaikus saglabājot mobilitāti un elastību ceļojuma plānošanā. Piemēram, “FlixBus” galamērķus veido dažādi budžetam draudzīgi galamērķi no Rīgas uz citām pilsētām - bez pārsēšanās iespējams nokļūt Berlīnē par aptuveni 40 eiro, savukārt ceļojuma cena uz Tallinu ir sākot no 5 eiro,” piebilst A. Kostjukova.
Viņa arī papildina, ka ceļošana ar autobusu ir ērts un ilgtspējīgs veids, kā sasniegt populārus Eiropas galamērķus, ietaupot naudu un vienlaikus samazinot oglekļa dioksīda emisijas. Piemēram, ceļojot ar autobusu, uz vienu pasažieri radītais vides piesārņojums ir mazāks nekā braucot ar automašīnu. Tāpēc tā ir atbildīga izvēle tiem, kas vēlas samazināt savu ekoloģisko pēdu. Turklāt autobuss nereti kļūst par alternatīvu arī tiem, kuri baidās lidot ar lidmašīnu.
*”FlixBus” aptauja tika īstenota 2024. gada decembrī sadarbībā ar pētījumu kompāniju “Norstat Latvija”. Kopumā aptaujā piedalījās 500 respondenti no Latvijas.
4. oktobrī "Lielajā dzintarā" izskanēs izcilā latviešu pianista Georgija Osokina jaunā koncertprogramma.
Liepājas reģiona TIB
Spēļu laukums FunFaro, Via Jurmala Outlet Village, Piņķi, Jaunā iela 12
ViaJurmala
7 naktis viesnīcā, pilna pansija - ēdināšana un dzērieni, pacēlāju karte, slēpošanas un snovborda skola, atpūtas programma viesnīcā
EUR 1818 | Estravel Latvia
Aktīvā dzīvesveida piekritējus aicinām izbaudīt atpūtu Ūdens atrakciju un SPA kompleksā, kas ir atvērts no trešdienas līdz svētdienai, no plkst.12.00 līdz 21.00
Ventspils TIC
5.oktobrī 16.00 ielūdzam ikvienu uz dueta MEDIANTE jaunās koncertprogrammas “SOĻI” pirmatskaņojumu!
EUR 15 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Liepājā rudens ienāk ar lapām, kas pamazām sāk krāsoties košos toņos, un dzestrāku gaisu.
Liepājas reģiona TIB
3. oktobrī plkst. 18.00 Rūjienas Kultūras centrā aktiera Arta Robežnieka solo muzikālās dzejas koncerts “Sieviete un mīlestība”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Iepazīsties ar šī brīža aktuālajām izstādēm Liepājā – ieplāno un iedvesmojies!
Liepājas reģiona TIB
Šarm-el-Šeiha vai Hurgada? Sezona sākas jau okrobrī! Piedāvājumi ģimenēm un ceļojot divatā // plašs viesīcu klāsts // Elastīgi datumi
EUR 479 | Estravel Latvia
Liels plašums klusai atpūtai uz pussalas Sventes ezera krastā, dabas parka “Svente teritorijā.
TAKA