Smiltenes novads: 17. maijā ar plašu svētku programmu Rauna aicina piedzīvot Viduslaiku dienu Ronnenburgā

Santa Sinka | 2025.05.17

2025. gada 17. maijs Smiltenes novada Raunā ritēs viduslaiku ritmā, bruņinieku soļu un seno melodiju pavadībā. Pie Raunas pilsdrupām atdzims vēsture – par skaistu pavasara tradīciju kļuvušais pasākums “Viduslaiku diena Ronnenburgā”.

“Kultūras notikums ik gadu pulcē vēstures mīļotājus, ģimenes un ceļotājus no dažādiem novadiem Latvijas. Arī šopavasar esam parūpējušies par daudzveidīgu svētku programmu, apmeklētājiem vien atliek saģērbties atbilstoši laikapstākļiem un ieplānot dienu viesmīlīgajā Raunā,” saka Raunas Kultūras centra vadītāja Linda Vecgaile.

Kad pirmie saules stari apspīdēs Raunas pilsdrupu torņa pakāji, skanēs atklāšanas vārdi un Viduslaiku tirgus atdzīvosies – ar smaržām, skaņām, kur bruņinieki dārdinās bruņas, soļiem atskanot senatnes ritmā. No pulksten 9.30 līdz 15.00 vēstures izpētes un rekonstrukciju klubs “Rodenpois” vedīs svētku apmeklētājus aizraujošā ceļojumā – ar zobencīņu paraugdemonstrējumiem, bruņu un ieroču stendu, karavīru telti, monētu kaltuvi, galda spēlēm un bērnu telti mazajiem.

Pils tornī uz mirkli apstāsies laiks. Tur no pulksten 10.00 līdz 15.00 darbosies foto kaste, kur ikviens varēs tvert viduslaiku mirkli bildē. Un tad – pulksten 14.00 pils pagalmā uz skatuves kāps iluzionists Edžus – viņš apvils skatienu ar trikiem un jokiem, kas liks pasmaidīt gan lieliem, gan maziem.

Pilsdrupu estrādē no pulksten 10.00 līdz 15.00 kūpēs katli un pannas – te rosīsies Viduslaiku ķēķis, kur Raunas tūrisma uzņēmēji piedāvās gardas maltītes.

Neizpaliek arī vietējo amatierkolektīvu un tautas mākslinieku – Raunas pamatskolas dejotāju, deju kopu “Tredeviņi” un “Kņopienes” priekšnesumi, no pusdienlaika līdz pat pēcpusdienai būs iespēja dzirdēt enerģisko Katrīnu Dimantu un grupu “Zeltrači”.

Būs mūzika, kas uzrunās ikviena sirdi.

Turpat netālu, pie skolas dīķa, no pulksten 11.00 līdz 15.00 “Baižkalna staļļi” piedāvās iespēju vizināties ar ponijiem un zirgiem (par maksu) – kā īsteni bruņinieki vai dāmas no senām dzimtām.

Pie pils torņa durvīm pulksten 11.30 sāksies pusotru stundu gara ekskursija “Iepazīsim Raunu!”, kurā organizatori aicina piedalīties ikvienu interesentu. Maršruts vedīs cauri vēstures pēdām – no pils līdz piemineklim, cauri centram, gar upi un dzirnavām līdz pat Velnalai un Tanīsa pilskalnam. Un nekur tālu nav arī “Dreļļa līkloči gadsimtu griežos” – izstāde par Raunas audēju rokdarbiem, kas apskatāma Raunā, Vidzemes ielā 2, 2. stāva izstāžu zālē.

Kad diena noslēgsies, Muzeju nakts no 19.00 līdz 23.00 piedāvās izdzīvot vēl vienu stāstu – izstādes atklāšanā “Raunas baznīcas stāsts” (Raunā, Rīgas ielā 2). Ieeja bez maksas. Raunas evaņģēliski luteriskajā baznīcā pulksten 21.00 paredzēts krāšņs koncerts.


Avots: smiltenesnovads.lv


celojumubode - 3985
Izstādes Tukuma novadā

Izstādes Tukuma novadā

Iedvesmojies no gleznām, kolekcijām un baudi mākslu arī Tu, Tukuma novadā!

Tukuma TIC

Pārgājienu maršruti Bauskas novadā

Pārgājienu maršruti Bauskas novadā

Atklāj Bauskas novadu nesteidzīgās pastaigās un pārgājienos! Iepazīsti dabas takas, upju krastus un gleznainas ainavas dažādos maršrutos visai ģimenei.

Bauskas TIC

Lieldienas Piejūras brīvdabas muzejā

Lieldienas Piejūras brīvdabas muzejā

5. aprīlī no plkst. 12.00 līdz 16.00 Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs aicina uz muzikāli bagātām Lieldienām latviskās tradīcijās. Aicināti visi!

Ventspils TIC

Iedvesmojies laivošanas maršrutiem

Iedvesmojies laivošanas maršrutiem

Laivo pa Bauskas novada upēm - Mēmelē, Mūsā un Lielupē, arī atsevišķos Iecavas, Īslīces un Misas upes posmos.

Bauskas TIC

Dabas taka RĪVAS LOKI

Dabas taka RĪVAS LOKI

Viena no skaistākajām Latvijas mazupītēm – Rīva aicina uz pavasara pārgājienu! Kopējais takas garums ir 8 km (aptuvenu 2, 5 h vienā virzienā).

Ventspils TIC

Lieldienu programma Jūrmalā

Lieldienu programma Jūrmalā

Svinam Lieldienas Jūrmalā Majoros, Kauguros un Brīvdabas muzejā – koncerti, darbnīcas, tirdziņš un aktivitātes visai ģimenei.

Jūrmalas TIC

Lieldienas Daugavas muzejā Doles salā

Lieldienas Daugavas muzejā Doles salā

Salaspils novada TIC

Atklāj pavasari Bauskas novadā

Atklāj pavasari Bauskas novadā

Šis ir laiks, kad doties izbaudīt nesteidzīgu pastaigu pa novada parkiem un dārziem, ļauties laivošanai vai baudīt kultūras notikumus novadā!

Bauskas TIC

TOP 5 iecienītākās SPA procedūras Jūrmalas

TOP 5 iecienītākās SPA procedūras Jūrmalas

Atklāj pieprasītākās SPA procedūras Jūrmalas viesnīcās – no ārstniecisko dūņu rituāliem līdz relaksējošām masāžām un pirts ceremonijām.

Jūrmalas TIC

Prestižākā atzinība pasaules tūrismā ⭐

Prestižākā atzinība pasaules tūrismā ⭐

Izziņotas Coral Travel ''Starway World Best Hotels'' - labākās viesnīcas pēc ceļotāju pieredzes vērtējumiem

Coral Travel Latvia

Uz Tukumu pēc literatūras 2026!

Uz Tukumu pēc literatūras 2026!

"Uz Tukumu Pēc Literatūras!", kurā piedalās kā Tukuma novada, tā arī jau plašākai publikai zināmi autori. Festivāls notiks trīs dienas – no 9. līdz 11. aprīlim.

Tukuma TIC

Putnu būrīšu talka Bērnu pilsētiņā

Putnu būrīšu talka Bērnu pilsētiņā

Svētdien, 5. aprīlī, ikkatrs dabas draugs tiek aicināts uz Putnu būrīšu izgatavošanas talku plkst. 11.00 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā “Fantāzija”

Ventspils TIC

Lieldienu brīvdienas Tukuma pusē.

Lieldienu brīvdienas Tukuma pusē.

Tukuma novadā Lieldienu svētku laikā valdīs daudzveidīga un dzīvespriecīga notikumu gamma – no rosīgiem tirdziņiem un jautrām ģimeņu aktivitātēm līdz dejām...

Tukuma TIC

koncerts “Meitenes kā zvaigznes” Salaspilī

koncerts “Meitenes kā zvaigznes” Salaspilī

26. aprīlī plkst. 16.00 kultūras namā “Rīgava” norisināsies vokālā ansambļa “Sunrise” koncerts “Meitenes kā zvaigznes”.

Salaspils novada TIC

TLMS

TLMS "Valmiera" jubilejas izstāde

Par godu TLMS "Valmiera" 80.jubilejai no 7. marta līdz 22. aprīlim Valmieras muzejā būs skatāma izstāde “Rokas un pavedieni”.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Mazbānītis

Mazbānītis

Lieldienās, Piejūras brīvdabas muzejā 5. aprīlī no plkst. 12.00 līdz 16.00 būs iespējams izbraukt ar Mazbānīti.

Ventspils TIC

Lieldienu zaķu meklēšanas ceļš Doles salā

Lieldienu zaķu meklēšanas ceļš Doles salā

Salaspils aicina ikvienu piedalīties aizraujošā aktivitātē “12 Lieldienu zaķu meklēšanas ceļš”, kas šogad norisināsies Doles salā.

Salaspils novada TIC

Lieldienās ripinies ar rodeli

Lieldienās ripinies ar rodeli

Lieldienās ripinies ar rodeli Piedzīvojumu parkā un baudi relaksāciju Ūdens piedzīvojumu parkā! Strādāsim visas brīvdienas, kā arī rodelim īpaša akcija!

Ventspils TIC

Mācies spēlēt golfu

Mācies spēlēt golfu

Usmas golfa klubs ir 9 bedrīšu pļavu golfa laukums, ko ieskauj Engures upe un Kurzemes meži. Tiek piedāvāta individuāla vai grupu apmācību programma “Golfa ABC”

Ventspils TIC

Pavasara tirdziņš Tukumā

Pavasara tirdziņš Tukumā

Jau ikgadēji, pavasarī aicinām uz Tukuma novada mazo ražotāju tirdziņu, kas norisināsies 11.aprīlī no plkst. 10.00

Tukuma TIC

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -