Emīls Matisons | 2025.06.11
Maija izskaņā Viļņā jau trešo reizi norisinājās Rozā zupas festivāls, kas šogad pulcēja rekordlielu apmeklētāju skaitu – dažādās aktivitātēs visā pilsētā piedalījās vairāk nekā 93 000 dalībnieku, kas ir divreiz vairāk nekā pērn, turklāt 18 % no tiem bija ārvalstu viesi. Kā allaž viens no festivāla apmeklētākajiem pasākumiem bija Rozā zupas parāde, kurā piedalījās vairāk nekā 10 000 rozā apģērbos tērpušos dalībnieku, iekrāsojot pilsētas ielas rozā toņos.
Rozā zupas festivāls ir kļuvis par tradīciju, kuru nelaiž garām ne vietējie iedzīvotāji, ne ārvalstu viesi – festivālu apmeklēja viesi no Latvijas, Polijas, Vācijas un citām valstīm. Šogad festivālā bija jūtams ārvalstu viesu pieplūdums, kas saistīts gan ar aukstās zupas gastronomisko vērtību, kuru novērtē visā reģionā, gan ar plašo starptautisko mediju un satura veidotāju interesi par šo ikonisko ēdienu, kas atspoguļojās vairāk nekā 20 ārvalstu žurnālistu un influenceru dalībā festivālā. No pašmāju satura veidotājiem festivālā piedalījās Andrejko Epta, Elīna Didrihsone un citi.
“Viļņas Rozā zupas festivāls ir īsti vasaras sākuma svētki Viļņā, kas apliecina, ka mūsu pilsēta vasarā ir ļoti dzīvīga un piepildīta ar visdažādākajām aktivitātēm. Šis pasākums ir kļuvis par lieliem svētkiem ne tikai galvaspilsētā, bet arī visā Lietuvā, turklāt tas izplatās arī ārpus mūsu valsts robežām. Aukstā zupa jeb šaltibarščiai ir ēdiens, ko mīl visā reģionā no Polijas līdz pat Latvijai, un mēs sirsnīgi aicinām ikvienu pievienoties un svinēt to šeit, Viļņā. Esmu pārliecināts, ka Viļņas Rozā zupas festivāls turpināsies vēl vairākus gadu desmitus un mūsu unikālais ēdiens kļūs pazīstams visā pasaulē. Gastronomiskajam tūrismam kļūstot aizvien nozīmīgākam, mūsu tradicionālie ēdieni, piemēram, Viļņas aukstā zupa, joprojām ir mūsu identitātes kodols. Šim festivālam ir būtiska loma Viļņas atpazīstamības veicināšanā starptautiskā mērogā, lai varam dalīties ar mūsu kultūru un tradīcijām ar pasauli,” stāsta Viļņas mērs Valds Bemkausks.
“Festivāls, kas pirms trim gadiem sākās kā eksperimentāls pasākums, ir kļuvis par lieliem svētkiem, kas piesaista aizvien lielāku starptautisko mediju uzmanību. Aukstā biešu zupa vienoja visu vecumu un tautību cilvēkus, kuri labprāt piedalījās festivāla aktivitātēs. Šādi pasākumi ne tikai rada neaizmirstamas emocijas, bet arī palīdz padarīt Viļņu pazīstamu visā pasaulē – apmeklētāji no ārvalstīm teica, ka festivālam vajadzētu ilgt vairākas dienas. Mūsuprāt, viņiem ir taisnība!” saka pilsētas tūrisma un uzņēmējdarbības attīstības aģentūras “Go Vilnius” vadītāja Dovile Aleksandravičiene.
Ceturtais Rozā zupas festivāls notiks nākamā gada 30. maijā.
Piedāvā atpūtu pašā Dervanišķu ezera krastā, banketu zāli svinību rīkošanai (līdz 45 cilvēkiem), aprīkotu virtuvi, 6 istabas nakšņošanai (līdz 30 cilvēkiem).
TAKA
Labiekārtota divstāvu guļbaļķu māja ar 3 guļamistabām, viesību telpu, virtuvi, iekštelpu pirti.
TAKA
Piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus līdz 40 personām Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā, 14 km attālumā no Daugavpils Krāslavas virzienā.
TAKA
Pediatrs ir ārsts, kurš specializējas bērnu veselības aprūpē no dzimšanas līdz pusaudžu vecumam. Viņš palīdz diagnosticēt, ārstēt un novērst bērnu saslimšanas.
Republikas laukuma klīnika
What if you started your journey to getting in great shape not with drastic fasting, but with proper eating and treatments? Here's a good place to start!
EUR 318 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri
Neļaujiet stresam laupīt dzīves krāsas! Šī programma palīdzēs mazināt stresa radītās sekas un ļaus atgūtu miera un harmonijas sajūtu. Laiks atpūtai!
EUR 714 | Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri
Līvānu novada Kultūras centrā norisināsies grupas JAUDA līdz šim lielākais un vērienīgākais koncerts.
Līvānu TIC
Ģimenei vai nelielai kompānijai iespēja baudīt dabas burvību, senas Latgales viensētas mieru un saimnieku viesmīlību.
TAKA
Piedāvā naktsmītnes 3 viesu mājās (kopā 20 guļvietas), pirti, ugunskura vietas, labiekārtotas peldēšanas vietas, makšķerēšanu privātā ezerā, laivu nomu.
TAKA
11. un 18. oktobrī Karostā atgriežas akadēmiskās mūzikas koncertu cikls "Rudens noSkaņas".
Liepājas reģiona TIB
“Sventes muiža” ir mājīga, pagājušā gadsimtā celta muiža, kurā iekārtota 4-zvaigžņu viesnīca.
TAKA
Ceļotāju vakcinācija ir būtisks solis, lai nodrošinātu drošu un veselīgu ceļojumu.
Republikas laukuma klīnika
17. oktobrī koncertzālē "Lielais dzintars" būs iespēja piedzīvot muzikālu izrādi ģimenēm "Liepu tēvu teikas".
Liepājas reģiona TIB
Nepalaid garām iespēju apceļot savu sapņu galamērķi! - Jaunas atlaides patru mēnesi un izdevīgi pēdējā brīža piedāvājumi // Neatradi kāroto - jautā mums!
EUR 415 | Estravel Latvia