Kāpēc Tenerife ir kļuvusi par Eiropas populārāko pārziemošanas galamērķi: saruna ar latvieti, kas Tenerifē aizvada jau trešo ziemu

Novatours.lv | 2026.03.22

Tenerife pēdējos gados kļuvusi par vienu no iecienītākajām vietām, kur gan latvieši, gan citi eiropieši dodas ziemas ceļojumā, un bieži vien nevis īsā atpūtas braucienā, piemēram, uz nedēļu, bet uz vairākām – pat uz vairākiem mēnešiem. Lai labāk saprastu, kāpēc šī Kanāriju sala ir tik populāra, tūroperators “Novatours” izvaicāja Kristīni – latvieti, kura Tenerifē pārziemo jau trešo gadu pēc kārtas.

Mūžīgais pavasaris

Jau sarunas pašā sākumā Kristīne smaidot atzīst, ka galvenais iemesls, kāpēc Tenerife viņu tik ļoti ir savaldzinājusi, ir vienkāršs – saule. Nevis abstrakta, bet reāla, ikdienas saule, kas Latvijas ziemā ir visai liels retums. “Te sauli nav jāgaida, tā ir ikdiena. Tai, protams, bonusā nāk patīkami un garantēti silti laika apstākļi. Pat gada visaugstākajā mēnesī (februārī) uz salas nav mazāk par +20…+24 °C siltumu.”

Tenerife ir viens no retajiem Eiropas galamērķiem ar patiesi stabilu klimatu visu gadu. To nodrošina salu ieskaujošie okeāna vēji un salas vidū esošais Teides vulkāns, kas rada dažādus mikroklimatus, piedāvājot izvēli starp siltu dienvidu reģionu un vēsāku, zaļāku ziemeļu daļu.  Šis stabilais klimats ir viens no iemesliem, kāpēc Tenerife tiek dēvēta par “mūžīgā pavasara salu”.

Ērta laika zonu atšķirība

Liela daļa pārziemotāju uz Tenerifi dodas ar datoru mugursomā, jo salā ir radīta izcila vide attālinātam darbam. Neskaitāmas kafejnīcas ar stabilu internetu, pieejamas kopstrādes telpas un atmosfēra, kas nerada spriedzi, bet tieši pretēji – palīdz saglabāt ritmu un mieru. Turklāt laika starpība ar Latviju ir tikai divas stundas, kas ļauj bez problēmām adaptēt darba grafiku, piedalīties sapulcēs un komunicēt ar kolēģiem, nejūtot laika nobīdes radīto diskomfortu.

“Lai arī man darbu nākas sākt nedaudz agrāk, kā būtu Latvijā, jo ir neliela laika atšķirība, man šis tieši patīk,” dalās Kristīne. “Dienu es uzsāku, uzreiz lecot iekšā darbos, kas manī veicina produktivitāti. Savukārt, kad Latvijā darba diena ir beigusies, man vēl ir atliku laika peldēm, pastaigām un citām aktivitātēm. Un kas nav mazsvarīgi, mūs te vakaros joprojām lutina saule un siltums.”

Droša, sakārtota, saprotama un ērta vide

“Tenerife ir ļoti viegli dzīvojama – droša, sakārtota un ērta.” Kristīne uzsver ne tikai tehnikas un interneta pieejamību, bet arī praktiskas lietas, kas ilgstošas uzturēšanās laikā kļūst par ikdienas pamatu. Tā ir Eiropa, ar visiem tās standartiem, drošības sajūtu un pierasto sistēmu, kas latviešiem ir viegli saprotama. Infrastruktūra ir sakārtota, medicīnas pakalpojumi ir moderni, un viss nepieciešamais ir rokas stiepiena attālumā.

Vietējie lielveikali un tirgi piedāvā svaigus augļus, dārzeņus un jūras veltes, bet Spānijas virtuve piešķir dzīvei uz salas īpašu noskaņu. “Man ļoti patīk, ka varu gatavot maltītes pati – te ir viss, sākot no svaiga tunča un avokado līdz vietējam sieram un vīnam,” stāsta Kristīne. Daudzi izvēlas apartamentus ar virtuvi, kas ļauj dzīvot tāpat kā mājās, tikai ar sauli aiz loga un iespēju brīvajā laikā baudīt pastaigas gar okeānu.

Veselībai un pašsajūtai piemērots klimats

Daudzi cilvēki dodas uz Tenerifi veselības un emocionālās labsajūtas dēļ. Mitrais, siltais jūras gaiss, okeāna sāļums, maigā saule un stabilā temperatūra darbojas kā dabiska terapija tiem, kuri saskaras ar elpceļu problēmām, astmu, sezonālu depresiju vai locītavu sāpēm. Klimats ir ne tikai patīkams, bet arī maigs un līdzsvarots.

“Es pati pamanīju, kā mainās pašsajūta,” stāsta Kristīne. “Latvijas ziemā vienmēr jutos smagnēji un nogurusi, bet šeit man pietiek ar pāris nedēļām, lai ķermenis atgūtu vieglumu. Es jūtu, ka man ir krietni vairāk enerģijas. Tas nav tikai vides maiņas efekts, tā ir reāla fiziska atšķirība.”

Ērts transports

Tenerifē pārvietošanās nesagādā nekādas grūtības – gan ikdienā, gan brīvdienās. Sabiedriskais transports ir labi attīstīts, autobusi kursē regulāri un savieno gan piekrastes kūrortus, gan salas iekšieni un lielākās pilsētas. Ceļi ir labi uzturēti, tāpēc auto noma ir populāra izvēle gan pārziemotājiem, gan ceļotājiem, kas vēlas brīvību doties tur, kur kājas nes. Kristīne atzīst, ka tieši mobilitāte ir viens no iemesliem, kāpēc ikdiena uz salas rit tik dabiski: “Te nav sajūtas, ka esi ‘aiz kalniem’. Viss ir sasniedzams pusstundas vai stundas laikā – pludmale, kalni, pilsētas, tirgi. Tas rada brīvības sajūtu, kas Latvijā ziemā dažkārt pietrūkst.”

Papildu ērtība ir tiešie lidojumi starp Tenerifi un Rīgu, kas ļauj gan ātri aizlidot uz salu, gan tikpat vienkārši atgriezties Latvijā uz kādu darba notikumu, ja nepieciešams. Nav jāgaida savienoto lidojumu citās lidostās, nav jārēķinās ar sarežģītiem savienojumiem – tā ir būtiska priekšrocība tiem, kas plāno ilgstoši uzturēties, bet vēlas ērtu savienojumu ar mājām.

Nav garlaicīgi

Tenerifei piemīt brīnišķīgs kontrasts – dienvidos saule un pludmales, ziemeļos zaļi meži un kultūra, centrā majestātiskais Teides vulkāns. “Šeit tiešām nav garlaicīgi. Nedēļas nogalēs mēs braucam apskatīt salas iekšieni: kalnu ciemati, vīna darītavas, nelielus restorānus ar vietējām delikatesēm. Un, ja gribas aktivitātes – sērfošana, pārgājieni vai pat vaļu vērošana.” Kristīne uzsver, ka ilgstošas dzīvošanas laikā viņa īpaši novērtē dabas daudzveidību - vulkāniski plašumi, kalni, meži un, protams, maģiskais okeāns.

Tenerife ir sala, kur ziema vienkārši nepastāv - tikai saule, siltums un vasarīgs miers. Tā ir Eiropa ar visām tās ērtībām, bet ar tropisku noskaņu un ritmu, kas dabiski piebremzē. Te viegli savijas attālināts darbs, pastaigas gar okeānu, kalnu ainavas un svaigi vietējie dabas produkti. Tāpēc daudzi, kas atbrauc “tikai uz nedēļu”, drīz saprot: šis ir galamērķis, kur var dzīvot ilgāk, justies vieglāk un atrast ziemas sauli tieši tad, kad tā visvairāk nepieciešama.

Avots: Novatours.lv



Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē”

Viesu māja “Kaķis krūzē” atrodas Daugavpils – Rīga šosejas ceļa malā, netālu no neogotikas stilā būvētās skaistās Līksnas Svētās Jēzus Sirds katoļu baznīcas.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Jūrmalā sākas vasara

Jūrmalā sākas vasara

Sezonas atpūtas vietas, koncerti, ūdenssporta piedzīvojumi un kultūras notikumi soli pa solim iezīmē Jūrmalas vasaras sākumu.

Jūrmalas TIC

Individuālā ceļojuma plānošana

Individuālā ceļojuma plānošana

ādēļ izvēlēties individuālo ceļojuma plānošanas pakalpojumu?

EUR 100 | Estravel Latvia

Ģimenes svētki Liepājā

Ģimenes svētki Liepājā

Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs 29. un 30. maijā aicina liepājniekus un pilsētas viesus uz krāšņiem Ģimenes svētkiem Liepājā.

Liepājas reģiona TIB

Azerbaidžāna - 6 naktis, no Rīgas

Azerbaidžāna - 6 naktis, no Rīgas

Azerbaidžāna - no debesskrāpjiem līdz dubļu vulkāniem // ar lidojumu no Rīgas // ar grupas vadītāju

EUR 930 | Estravel Latvia

Glempings “BikBus”

Glempings “BikBus”

Ekskluzīva atpūtas un ekskursiju vieta – glempings “BikBus” ir pirmā unikāla vieta Latgalē ar iespēju nakšņot autobusā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Viesu māja „Grāvīši”

Viesu māja „Grāvīši”

Viesu māja “Grāvīši” atrodas skaistā, klusā ciemā “Ilze”. Šeit pa īstam var baudīt neskarto lauku vidi, ieelpot svaigu gaisu un ieklausīties dabā.

Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa

Kostadorada. Spānijas pludmales

Kostadorada. Spānijas pludmales

Liec koferi un dodies baudīt sauli! Pārved to mājās jau vasaras sākumā! Pēdējās vietas reisos par izdevīgākajām cenām!

EUR 439 | On-line ceļojumi Estravel

Maurīcija! Cena sākot no 2469 eur!

Maurīcija! Cena sākot no 2469 eur!

EUR 2469 | Itaka Latvia

Islande! Cena sākot no 619 eur!

Islande! Cena sākot no 619 eur!

EUR 619 | Itaka Latvia

Meksika! Cena sākot no 1679 eur!

Meksika! Cena sākot no 1679 eur!

EUR 1679 | Itaka Latvia

Atpūta lauku pirtī. Sigulda

Atpūta lauku pirtī. Sigulda

1 nakts 2 personām standarta numurā, brokastis un lauku pirts rituāls pirtnieka vadībā

EUR 280 | Estravel Latvia

Grobiņa aicina uz pilsētas svētkiem

Grobiņa aicina uz pilsētas svētkiem

No 29. līdz 31. maijam Grobiņa, viena no senākajām pilsētām Dienvidkurzeme, ietērpsies svētku rotā

Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs

International Sigulda Opera Festival

International Sigulda Opera Festival

Original production of Giacomo Puccini's opera "Madama Butterfly" on an open-air stage. Sacred music concert, Gala concert

Siguldas novada TIC

Vīne! Cena sākot no 379 eur!

Vīne! Cena sākot no 379 eur!

EUR 379 | Itaka Latvia

Franču Rivjēra! Cena sākot no 369 eur!

Franču Rivjēra! Cena sākot no 369 eur!

EUR 369 | Itaka Latvia

Portugāle! Cena sākot no 469 eur!

Portugāle! Cena sākot no 469 eur!

EUR 469 | Itaka Latvia

UZBEKISTĀNA - AUSTRUMU MOTĪVI

UZBEKISTĀNA - AUSTRUMU MOTĪVI

23.09. - 02.10.2026; 28.10. - 06.11.2026 Uzbekistāna pārsteidz, iedvesmo un paliek atmiņā ilgi pēc ceļojuma.

AL SVETS

Rallijs

Rallijs "Kurzeme"

29. un 30. maijā rallijs "Kurzeme" atgriežas ar divām sacensību dienām un leģendāriem ātrumposmiem

Liepājas reģiona TIB

Mombasa. Kenija - pludmales atpūta

Mombasa. Kenija - pludmales atpūta

JAUNUMS! Lidojums no Rīgas, transfēri un 9 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu

EUR 1425 | Estravel Latvia

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -