Sintija Kājiņa | 2026.03.05
Apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) kompensēs zaudējumus ceļotājiem Tuvajos Austrumos, kuri ceļojumu apdrošināšanas polises iegādājušies un uz šīm valstīm devušies līdz 2026. gada 1. martam. Tāpat tiks segti zaudējumi, ja ceļojumu apdrošināšana nopirkta līdz 1. martam, bet cilvēks nav devies ceļojumā, jo izmaiņas plānos ieviesis militārais konflikts. Apdrošināšanas segumā ietverto valstu lokā ir Irāna, Saūda Arābija, Apvienotie Arābu Emirāti, Izraēla, Jemena, Bahreina, Irāka, Jordānija, Kuveita, Omāna, Katara, Sīrija un Libāna.
Kopumā BTA ceļojumu apdrošināšanai ir 3 dažādu līmeņu polises - “Nepieciešamais”, “Optimālais” un “Zelta” -, atbilstoši klienta vēlmēm un nepieciešamībām ietverot atšķirīga apjoma apdrošināšanas segumu, kas paredz atlīdzināt zaudējumus par, piemēram, medicīniskajiem izdevumiem akūtu saslimšanu vai hronisku slimību saasinājumu dēļ, kā arī nelaimes gadījumos. Tāpat ceļojumu apdrošināšana sedz izdevumus, kas saistīti ar aizkavētu vai atceltu lidojumu, nozaudētu vai bojātu bagāžu u. tml.

Hiti, atmiņas un pārsteigumi – kāpēc šo koncertu nedrīkst palaist garām?
Rēzeknes pilsētas TIC
“Lai gan ceļojumu apdrošināšanas noteikumos ir paredzēts, ka karš vai militāra operācija ir izņēmums, kura gadījumā apdrošinātājs nesedz zaudējumus, BTA šobrīd ir pieņēmusi lēmumu, ka ceļojumu apdrošināšanas polisēm, kas iegādātas braucieniem uz Tuvo Austrumu valstīm līdz šī gada 1. martam, tiks segti zaudējumi atbilstoši izvēlētajā programmā ietvertajam apdrošināšanas segumam. Arī gadījumos, ja polise iegādāta līdz 1. martam, bet klients nav devies uz kādu no Tuvo Austrumu valstīm, jo militārais konflikts ieviesis izmaiņas brauciena plānos, zaudējumi tiks kompensēti atbilstoši konkrētajam apdrošināšanas segumam,” informē Ivo Danče, BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors.
Savukārt uz BTA ceļojumu apdrošināšanas polisēm, kas iegādātas pēc 2026. gada 1. marta, kad informācija par militāro operāciju aktivitātēm Tuvajos Austrumos jau bija publiski paziņota, attieksies ceļojumu apdrošināšanas noteikumi, kuros kara, iebrukuma, ārvalsts naidīgas darbības vai militārās operācijas ietekme uz ceļojuma norisi tiek uzskatīti par neapdrošināmiem gadījumiem. Tas nozīmē, ka, piemēram, ceļojuma izmaiņas gaisa telpas slēgšanas dēļ (kas saistīta ar militārām darbībām) tiktu uzskatīta par neapdrošināmu gadījumu.
Ikvienu klientu, kurš vēlas sazināties, lai operatīvi saņemtu konsultācijas un padomu, kā rīkoties konkrētajā situācijā, uzņēmums aicina zvanīt uz polisē norādīto BTA diennakts ceļojumu palīdzības dienesta tālruni +371 26 12 12 12.
Ņemot vērā situācijas straujo mainību, klienti ir aicināti arī sekot līdzi aktuālajai informācijai Latvijas Ārlietu ministrijas mājaslapā un mobilajā lietotnē “Ceļo droši”.


10. maijā plkst. 13.00 kultūras namā “Rīgava” mūzikas un mākslas dārzā norisināsies Māmiņdienas koncerts “Sajūtu piezīmes” ar dziedātāju Anci Krauzi.
Salaspils novada TIC

Ģimenes izklaides, tirgus un pārsteigumi – ko nepalaist garām?
Rēzeknes pilsētas TIC

Maija svētku brīvdienās aicinām apmeklēt Bauskas novadu – kultūrvēsturiskos objektus, muzejus, dabas takas un atpūtas vietas.
Bauskas TIC

Usmas golfa klubs ir 9 bedrīšu pļavu golfa laukums, ko ieskauj Engures upe un Kurzemes meži. Tiek piedāvāta individuāla vai grupu apmācību programma “Golfa ABC”
Ventspils TIC

Viena no skaistākajām Latvijas mazupītēm – Rīva aicina uz pavasara pārgājienu! Kopējais takas garums ir 8 km (aptuvenu 2, 5 h vienā virzienā).
Ventspils TIC

Nakšņošana Jūrmalas vēsturiskajās villās ļauj izjust kūrorta arhitektūru no iekšpuses – verandās, tornīšos un vasarnīcu nesteidzīgajā atmosfērā.
Jūrmalas TIC

Hiti, atmiņas un pārsteigumi – kāpēc šo koncertu nedrīkst palaist garām?
Rēzeknes pilsētas TIC

Sākoties siltākam laikam un pavasara tūrisma sezonai no aprīļa apmeklētājiem atkal pieejams unikālais militārā mantojuma objekts - skatu tornis pie pludmales.
Ventspils TIC
.jpg)
Iepazīsti Ventspili vienas dienas laikā! Esam sagatavojuši idejas – TOP 7 lietas, ko darīt Ventspilī.
Ventspils TIC

DAGAMBA atgriežas ar jaunu programmu – MOZARTALLICA! Grupa, kas nojauc robežas starp klasiku un roku, radīs pieredzi, ko atcerēties!
Rēzeknes pilsētas TIC
.jpg)
30. maijā Balvu pilsētas estrādē notiks Latvijas pūtēju orķestru svētki “Skanēt savā laikā”. Koncertā piedalīsies 19 Vidzemes un Latgales pūtēju orķestri.
Balvu TIC

9. maijā Piedzīvojumu parkā ar velobraucienu tiks atklāta Ventspils vasaras tūrisma un velo sezona. Šogad īpašs jaunums – Tūrisma informācijas tirgus!
Ventspils TIC

Piesakies auto orientēšanās sacensībām “Prieka tūre 2026” 16. maijā Balvu novadā (sieviešu vai ģimeņu komandās)!
Balvu TIC
“Laipni lūgti manā ballē” aicina svinēt dziedātāja Kaspara Markševica 40 gadu jubileju vienotā, neaizmirstamā muzikālā pieredzē.
Tukuma TIC

No 29. marta līdz 8. maijam Burtnieku Kultūras centrā būs skatāma izstāde “Valmieras novada brunči”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
.jpg)
Disku golfs ir lielisks veids, kā apvienot pastaigu dabā ar aizraujošu sporta aktivitāti. Priežu mežā izvietoti 18 grozi, kas pieejami bez maksas visu gadu!
Ventspils TIC

Ķemeros sākas sezona – atveras ūdenstornis ar skatu laukumiem un atjaunots mežaparks ar 1,2 km taku, kas savieno vēsturisko kūrorta parku ar dabas teritoriju.
Jūrmalas TIC

Aizraujošas skolēnu ekskursijas, piedzīvojumi, STEM “Dabas BINGO”, SKOLAS SOMA un jauna motivācija!
Rēzeknes pilsētas TIC