Ilze Repša | 2026.05.12
Neatņemama Jelgavas vasaras ainavas sastāvdaļa ir kuģīši Lielupē. Lai jelgavniekiem un pilsētas viesiem būt ērtāk izvēlēties sev piemērotāko ūdens transportu, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) ir apkopojis visu Jelgavas un Jelgavas novada ūdenstūrisma piedāvājuma plašo klāstu vienkopus.
Jelgavā izbraucienos var doties gan ar kuģīšiem, gan airu laivām, ūdens velosipēdiem, SUP dēļiem un kanoe laivām. Šosezon savu pakalpojumu atpūtniekiem piedāvā astoņi kuģīši – atpūtas kuģītis “Mītava”, “Moana”, “Dezija”, motorjahtas – “Mika”, “Džerri”, “Carpe Diem”, kuģītis “Relax” un kuģītis “Bentley. Pieci no kuģīšiem izvietoti Driksas upes piestātnē, bet trīs – Pasta salas piestātnē. Kuģošanas līdzekļiem ir atšķirīga ietilpība – no 8 līdz pat 48 personām, un to kustību grafiks ir apskatāms attiecīgajā kuģīša piestātnē.

5. jūlijā Vaidavā jau 45. reizi norisināsies tradicionālais skrējiens “Apkārt Vaidavas ezeram”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Darbojas divi nomas punkti, kuros ir pieejami arī citi, mazāki peldlīdzekļi – katamarāni, SUP dēļi, airu laivas un kanoe. Katrs ar savu piedāvājumu – šie nomas punkti, tāpat kā kuģīši, ir izvietoti Driksas upes piestātnē un Pasta salas piestātnē pie gājēju tilta. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, romantiskos saulrieta laivu braucienus regulāri organizē uzņēmumi “Jelgavas laivas” un “Ozolaivas.lv”. Savukārt “Jelgavas Jahtklubs” piedāvā aizraujošus izbraucienus ar jahtu, bet Pasta salas 3a piestātnē pieejami izbraucieni ar elektrolaivu vai motorizētu plostu. Ar pilnu ūdens tūrisma piedāvājumu var iepazīties www.visitjelgava.lv.
Lielupes ūdeņos šogad norisināsies arī dažādi pasākumi – jahtu regates, ātrumlaivu sacensības, airēšanas sacensības. Līdz septembrim divas reizes mēnesī norisinās arī ģimeņu airēšanas sacensības tūristu kanoe laivās. Jāņem gan vērā, ka sacensību norises laikā var uz laiku tikt ierobežota kuģošanas satiksme un mainīts to kustību grafiks.
Jelgavas novadā izbraucienus pa vietējām upēm piedāvā “Branku Brančotavas kuģītis”, “SUP ekipējuma nomas ”punkts, kā arī laivu nomas – “Caurspīdīgo laivu noma”, “Emu Home”, “Kalnciema muiža” un SIA “Zivju īpašumi”. Kalnciemā Lielupes krastā ir jaunums – piecu plusu rezidence “Chils”, kas piedāvā gan laivu nomu, gan nakšņošanu divvietīgās kapsulu tipa kempinga mājiņās. Līdzīgi kā Jelgavā, arī Jelgavas novadā uzņēmumi “Ozolaivas.lv” un “Mučas” piedāvā ne vien laivu nomu, bet arī organizē piedzīvojumiem bagātus laivu braucienus grupām. Savukārt veikborda un aktīvās ūdens atpūtas parkā “Masti” iespējams izbaudīt ūdens atrakciju parku, ūdens slēpošanas un veikborda priekus.
Par visiem šiem, kā arī citiem, pasākumiem JRTC informē iknedēļas pasākumu plānā, kas atrodams Visit Jelgava mājaslapā un sociālo tīklu kontos.
Atgādinām, ka kuģošanas noteikumu ievērošanu pilsētas upēs kontrolē Jelgavas pašvaldības policijas Satiksmes uzraudzības nodaļas inspektori. Būtiski atcerēties: par satiksmes negadījumiem uz ūdens vai situācijām, kas var apdraudēt kuģošanas satiksmi, Jelgavā jāziņo, zvanot uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787 vai Jelgavas pašvaldības policijai pa tālruni 8550.

No 8.06. līdz 1.09. Valmieras muzeja Maršnera namā sadarbībā ar leļļu animācijas filmu studiju “Animācijas Brigāde” skatāma izstāde bērniem
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Otrdien, 30. jūnijā, plkst. 20.00 “Zilākalna stacijā” norisināsies Velomūzikas vakaru akustiskais koncerts.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Šogad Dienvidkurzemes novadā Saulgriežu, Līgo un Jāņu svinību laiks sāksies jau 13. jūnijā un turpināsies līdz pat Jāņu naktij, piedāvājot plašu kultūras, tradī
Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs
.jpg)
Jautrība un piedzīvojumi Piedzīvojumu parkā garantēti. Iepazīsties ar plašo piedāvājumu - rodelis, virvju trase, veikparks, disku golfs, peintbols, lāzertags.
Ventspils TIC

Aicinām iepazīsties ar Saulgriežu norisēm Ventspilī! Jūra, tradīcijas, mūzika, dejas un prieks!
Ventspils TIC

No 16. līdz 19. jūlijam Mazsalacā jau 16. reizi norisināsies Ērenpreisa svētki un Mazsalacas 98. dzimšanas diena.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Jūnijā zinātnes centrs VIZIUM svinēs jubileju un priecēs apmeklētājus ar daudzveidīgām aktivitātēm.
Ventspils TIC

28. jūnijā Burtniekos norisināsies 18. velobrauciens “Apkārt Burtnieka ezeram”
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Iepazīsti Jūrmalu savā ritmā – ar digitālajām pastaigu, velo un spēļu tūrēm, kas atklāj pilsētas vēsturi, dabu, arhitektūru un piekrastes stāstus.
Jūrmalas TIC

Ielūkojies pasākumu plānā un apmeklē sev interesējošus pasākumus.
Bauskas TIC

Ventspils Pilsētas svētku ietvaros, no 31. jūlija līdz 2. augustam, Reņķa dārzā notiks Starptautiskais ziedu paklāju festivāls. Dalībnieki aicināti pieteikties.
Ventspils TIC
.jpeg)
Aicinām kultūras un mākslas cienītājus apmeklēt dažādas izstādes Tukumā un apkārtnē.
Tukuma TIC

Šovasar, no 6. līdz 11. jūlijam, Ventspilī pirmo reizi norisināsies piejūras garšu konkurss “Zivju zupas mēriņš”.
Ventspils TIC

Uguns skulptūra “Putns”, saulgriežu rituāli, tirdziņš un zaļumballe ar “Brāļiem Puncuļiem” – piedzīvo īstu Jāņu nakts burvību Rēzeknē!
Rēzeknes pilsētas TIC

Ventspils muzejs no 4. jūnija līdz 30. augustam piedāvā vasaras programmu – Muzejs iedvesmo! Pērc biļeti un sagādā sev nelielus svētkus visās muzeja mājās!
Ventspils TIC

Aicinām tirgotājus un amatniekus izmantot iespēju būt daļai no svētkiem un pieteikties tirdzniecībai svētku aktīvākajā dienā – 1. augustā.
Ventspils TIC

Aicinām apmeklēt ielīgošanas pasākumus un svinēt Līgo svētkus Balvu novadā – kopā dziedāsim, dejosim, godināsim tradīcijas un izbaudīsim gada maģiskāko laiku!
Balvu TIC

12. jūlijā plkst. 16.00 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos norisināsies Shipsea koncerts.
EUR 12 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Smaržas, garšas un sarunas. Līdz pl. 13.00 svētku atmosfēru papildinās akordeonista Kaspara Gulbja un saksofonista Viļņa Prancāna muzikāli priekšnesumi.
Tukuma TIC