«Latvijas Meža dienās» šogad rekordliels apmeklētāju skaits

«Latvijas Meža dienās» šogad r

Foto: Lvm.lv | Autors: Lvm.lv | 2026.05.28

Aizvadītajā nedēļas nogalē – 22. un 23. maijā – Latvijas valsts mežu dabas parka Tērvetē Kurbada zemē jau devīto gadu notika Baltijā lielākais meža izziņas pasākums “Latvijas Meža dienas”, sniedzot iespēju skolēniem, jauniešiem un ģimenēm no visas Latvijas iepazīt meža lomu klimata pārmaiņu mazināšanā. Divu dienu svētkus apmeklēja rekordliels interesentu skaits – teju 16 tūkstoši apmeklētāju.

Pasākuma laikā varēja iepazīt Latvijas mežsaimniecību vairāk nekā 100 meža izziņas pieturās un baudīt plašu izklaides programmu uz pasākuma skatuves. Šogad tika turpināta pagājušogad iesāktā tradīcija – pasākuma laikā dalībnieki piedalījās LVM dabas parka Tērvetē vētru skartās mežaudzes atjaunošanā. Augot iestādītie koki piesaistīs ogļskābo gāzi, tādējādi mazinot klimata pārmaiņas.

Tāpat “Latvijas Meža dienu” apmeklētāji, kuriem ir mežs vai vieta, kur stādīt meža stādus,  saņēma dāvanā divus egļu stādus, kā atgādinājumu, ka Latvijas valsts meži tiek apsaimniekoti ilgtspējīgi un katra nocirstā koka vietā – iestādīti divi jauni.

Pasākuma laikā interesenti varēja ne tikai uzzināt daudz jauna par mežsaimniecību un mežu kopšanu, bet arī atklāt digitālo karšu pasauli, kļūstot par meža detektīviem un satelītu karšu pētniekiem. Lielu interesi raisīja arī iespēja digitālā kartē atzīmēt dzimto pilsētu.

Tāpat daudzi jaunieši izmantoja iespēju iekāpt dažāda veida meža mašīnās un izbraukt ar kvadraciklu. Kādā no meža izziņas stacijām varēja likt lielu puzli, citā varēja pārbaudīt savas loka šaušanas prasmes, bet vēl kādā – uzkāpt kokā kā arboristam. Ģimenes varēja gan uzzināt, kā stāda un kopj mežu, gan arī “iemēģināt roku” meža darbos, piemēram, iejusties meža tehnikas – harvestera un forvardera – operatora amatā un vērot darbībā meža stādīšanas un kopšanas tehniku.

Pasākuma koordinators un LVM Rekreācijas un vides virziena attīstības projektu vadītājs Normunds Namnieks stāsta: “Esam gandarīti par aizvadīto pasākumu – skolēni no visas Latvijas ieradās pasākuma pirmajā dienā, lai gūtu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par mežsaimniecību un iegūtu jaunas zināšanas, aktīvi piedaloties izzinošajās meža pieturās. Liels prieks, ka spējām uzrunāt un ieinteresēt arī Latvijas ģimenes un viesus, jo šogad pulcējām rekordlielu apmeklētāju skaitu tieši ģimenēm veltītajā pasākuma norises dienā. Liela daļa šo ģimeņu pie mums bija pirmo reizi un bija patiesi pārsteigtas par tik plašu, iesaistošu un kvalitatīvu pasākumu mežā. Ģimenes uz meža nozares festivālu bija ieradušās no visiem Latvijas novadiem. Apmeklētāju un dalībnieku interese ar katru gadu arvien pieaug. Līdzās NBS aktivitātēm, šogad īpašs prieks par VUGD un Robežsardzes dalību, kas šogad piedalījās pirmo reizi.”

Pasākuma pirmā diena, 22. maijs, bija veltīta skolēniem un jauniešiem: jaunas zināšanas guva vairāk nekā 7 tūkstoši skolēnu no visiem Latvijas reģioniem. Kā atzina daudzi no dalībniekiem, “Latvijas Meža dienas” kļuvušas par gaidītu pasākumu, kuram skolas rūpīgi gatavojas. Dienas laikā tika sveikti LVM vides izglītības konkursu laureāti: LVM Meža dienu uzlīmju konkursa un mācību pētījumu konkursa “Mežotājs” uzvarētāji. Uz skatuves notika arī meža profesiju modes skate, iedvesmojot jauniešus darbam meža nozarē. Pasākuma apmeklētājus pārsteidza Marģera Majora demonstrētie “Skābekļa eksperimenti”, kā arī dziedātājas BŪŪ uzstāšanās ar īpašo brīvdabas koncertprogrammu.

Sestdiena, 23. maijs, Kurbada zemē tika aizvadīta ģimeņu zīmē – jau no agra rīta ģimenes piepildīja meža izziņas stendus, kuros darbojās gan mazākie pasākuma apmeklētāji, gan vecāki un vecvecāki. Mazākie pasākuma apmeklētāji priecājās par “Tutas lietas” brīvdabas koncertprogrammu, tikšanos ar Cūkmenu un iespēju piedalīties dažādās aktivitātēs, kā piemēram, iegulties čiekuru vannā, izstaigāt sajūtu taku un atrast savu dārgumu smilšu kaudzē. Dienas otrajā pusē pasākuma apmeklētājus priecēja reperis Ozols.

Šī gada pasākuma tēma bija “Ķertam oglekli kokā un audzējam skābekli!”, aicinot novērtēt un labāk izprast meža un koksnes produktu nozīmi klimata pārmaiņu mazināšanā.

“Latvijas Meža dienas” rīko AS "Latvijas valsts meži" sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību un dažādām meža nozares organizācijām un uzņēmumiem. Šogad pasākums "Latvijas Meža dienas" notika jau devīto reizi. 

Avots: Lvm.lv



Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Jauno mūziķu festivāls “FĀZE ‘26”

Tukuma novadā, norisināsies karstākais jaunās mūzikas festivāls “FĀZE ’26”

Tukuma TIC

“Auto-Moto-Velo 2026” Mūrmuižā

“Auto-Moto-Velo 2026” Mūrmuižā

30. maijā no plkst. 11.30 Mūrmuižas centrā notiks tradicionālās ģimeņu sporta spēles “Auto-Moto-Velo”

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Virvju trases kokos

Virvju trases kokos

No 1. maija ir atvērtas Ventspils Piedzīvojuma parka virvju trases kokos „Kaķa taka” un bērnu virvju trase „Lācēns”. Gaidīsim ciemos!

Ventspils TIC

Rūdolfs Blaumanis

Rūdolfs Blaumanis "No saldenās pudeles"

Rūdolfa Blaumaņa komēdija “No saldenās pudeles” atdzīvosies uz skatuves ar īsti latvisku humoru, kaislībām un dzīvesprieku.

Tukuma TIC

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena!

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena!

Ģimenes gaidīs aizraujošas aktivitātes, koncerts, piedzīvojumu pastaiga, radošās darbnīcas, atrakcijas un daudz citu pārsteigumu bērniem un pieaugušajiem.

Rēzeknes pilsētas TIC

Jūrmalā notiks Kūrorta svētki

Jūrmalā notiks Kūrorta svētki

30. maijā Jūrmala aicina uz Kūrorta svētkiem ar koncertiem, aktivitātēm ģimenēm, ielu ēdieniem, sportu un vakara programmu Majoru pludmalē.

Jūrmalas TIC

Džeza nakts Dikļos 3.jūlijā

Džeza nakts Dikļos 3.jūlijā

3. jūlijā aicinām uz džeza nakti Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos!

EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena!

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena!

1.jūnijā svinam Starptautisko bērnu aizsardzības dienu Rēzeknē! Aicinām ģimenes uz piedzīvojumiem piepildītiem svētkiem, kur netrūks aktivitāšu un smaidu!

Rēzeknes pilsētas TIC

Ventspilī drukā arī naudu

Ventspilī drukā arī naudu

Izstāde "Drukāts Ventspilī" Livonijas ordeņa pilī pieejama līdz 18. novembrim.

Ventspils TIC

Otrie Latvijas vīndaru svētki Zemgalē

Otrie Latvijas vīndaru svētki Zemgalē

30. maijā Rundāles pils goda pagalmā norisināsies otrie Latvijas vīndaru svētki Rundāles pilī.

Bauskas TIC

Peoniju Dārza svētki

Peoniju Dārza svētki "Romju pojenēs"

Šī diena būs lieliska iespēja ne vien pabūt vienā no skaistākajiem peoniju dārziem Kurzemē, bet arī piedalīties sarunās

Tukuma TIC

XI Mazpilsētu un lauku koru konkurss

XI Mazpilsētu un lauku koru konkurss

30.maijā no plkst. 12.00 Mazsalacas Kultūras centrā notiks XI Mazpilsētu un lauku koru konkurss. Plkst. 18.00 “Līču skolā” R. Paula dziesmu koncerts

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Bauskas novada svētki aicina uz Rundāli

Bauskas novada svētki aicina uz Rundāli

Bauskas novada svētki norisināsies Rundāles apvienības pārvaldes teritorijā, aicinot ceļot laikā, lai iepazītu ne tikai Rundāles pili, bet arī mazāk zināmas vēs

Bauskas TIC

Aicinām pieteikties tirdzniecībai

Aicinām pieteikties tirdzniecībai

Aicinām tirgotājus un amatniekus izmantot iespēju būt daļai no svētkiem un pieteikties tirdzniecībai svētku aktīvākajā dienā – 1. augustā.

Ventspils TIC

Latvijas līnijdejotāju olimpiādes koncerts

Latvijas līnijdejotāju olimpiādes koncerts

31. maijā plkst.15.00 Dzirnavu ezeriņa promenādē Latvijas līnijdejotāju olimpiādes brīvdabas koncerts

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

"Engure. Osta. Stīgu kvartets"

Kamermūzikas koncerts Engures ostas elingā piedāvās unikālu pieredzi, kur klasiskā mūzika sastapsies ar neierastu vidi. Telpā, kur parasti mājo laivas.

Tukuma TIC

Bērnu svētki Ventspilī

Bērnu svētki Ventspilī

Svētdien, 31. maijā Ventspilī norisināsies Bērnu svētki “Visuma iemītnieku karnevāls”, kuros šogad īpaša uzmanība pievērsta Visuma tēmai.

Ventspils TIC

SKRODERDIENAS SILMAČOS. RĒZEKNĒ

SKRODERDIENAS SILMAČOS. RĒZEKNĒ

Varam droši apgalvot, ka Rūdolfs Blaumanis rakstot “Skroderdienas Silmačos” pat nenojauta, ka tieši šī viņa luga kļūs par fenomenu.

Rēzeknes pilsētas TIC

Piejūras brīvdabas muzeja vasaras sezona

Piejūras brīvdabas muzeja vasaras sezona

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs uzsācis vasaras sezonu un gaida apmeklētājus no otrdienas līdz svētdienai, no plkst. 10.00 - 18.00. Tiekamies muzejā!

Ventspils TIC

Saldējuma svētki Rūjienā

Saldējuma svētki Rūjienā

30. maijā Rūjienā svinēsim Saldējuma svētkus! Amatnieku un mājražotāju tirdziņš no 9.00-15.00, aktivitātes lieliem un maziem, kocerti.

Valmieras novada Tūrisma pārvalde

BalticTravelnews.com
+371 26551169
info@travelnews.lv -