Liene Ozola | 2026.06.02
Turpinoties šī gada aktīvajai kruīza tūrisma sezonai Rīgā, jūnijā ostā pieteiktas 22 kruīza kuģu vizītes. Saskaņā ar Rīgas ostas pārvaldes apkopoto statistiku, šomēnes Rīgu ar kruīzu kuģiem apmeklēs ap 41 000 ārvalstu tūristu.
Divi no jūnijā pieteiktajiem kuģiem Rīga viesosies pirmoreiz. Rīt, 2. jūnijā ostā ienāks Vācijas kruīzu kompānijas AIDA Cruises kuģis AIDABella (garums: 252m, platums: 32m, 13 klāji), savukārt 21. jūnijā pirmoreiz Rīgā redzēsim ASV līnijas Norwegian Cruise Line kuģi Norwegian Sun (garums: 252m, platums: 32,2 m, 13 klāji).
AIDABella ir viens no pazīstamākajiem AIDA Cruises kuģiem, kas vienlaikus var uzņemt līdz 2500 pasažieriem un 646 cilvēku lielu apkalpes komandu. AIDABella ceļotājiem piedāvā plašas izklaides un aktīvas atpūtas iespējas - 25 dažādas ēdināšanas un lounge zonas, 3 baseinus, kā arī plašu spa un sporta kompleksu. Kuģa ikoniskākā vieta ir uz tā esošā “Theatrium” zona – centrālais daudzstāvu atriums ar stikla sienām un skatuvi, kas vienlaikus darbojas kā teātris un koncertzāle. Ar AIDA Cruises ceļo pamatā gados jauni cilvēki un ģimenes ar bērniem, lielākoties vāciski runājoši ceļotāji no Vācijas, Austrijas un Šveices. AIDABella Rīgā uzturēsies divas dienas - no 2. jūnija līdz 3. jūnija pēcpusdienai.

Apmeklētāju ērtībām viesu nama “Bajāri” otrajā stāvā ir divas papildu istabas ar divguļamo gultu katrā istabā un skaistu skatu uz nakts debesīm.
Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Savukārt kuģis Norwegian Sun Rīgu jūnijā apmeklēs divreiz - 21. un 27. jūnijā. Kuģis būvēts 2001. gadā, bet 2024. gadā piedzīvojis vērienīgu renovāciju. Ar to ceļo pamatā tūristi no ASV un Kanādas. Kuģis vienlaikus var uzņemt 1976 pasažierus un 906 cilvēku lielu apkalpes komandu.
Kruīzu tūristus Rīgā sastapsim arī Līgo svētku laikā. 23. jūnijā Rīgu apmeklēs amerikāņu kruīza operatora kuģis Sapphire Princess (garums: 290 m, platums: 38m, 18 klāji, maksimālā pasažieru kapacitāte: 2670 pers.), savukārt 24.jūnijā – kuģis MSC Magnifica (garums: 293m, platums: 32, 13 klāji, maksimālā pasažieru kapacitāte: 3223 pers.).
26. jūnijā Rīgas ostā atkal ienāks sezonas lielākais kuģis 333 metrus garais Mein Schiff Relax. Jau ziņots, ka kuģa iespaidīgais izmērs un Daugavas dziļums šobrīd liedz tam veikt drošu apgriešanās manevru Rīgas centrā, tāpēc tas tiks novietots pie Krievu salas piestātnēm.
Piecas dienas jūnijā ostā viesosies pat pa diviem kuģiem, un vēl 4 kuģi Rīgā paliks arī pa nakti. Detalizētāk ar aktuālo kruīzu sezonas grafiku var iepazīties Rīgas brīvostas pārvaldes mājas lapā: https://rop.lv/lv/pasazieri
Ņemot vērā pieaugošo kruīzu līniju interesi par Rīgas ostu, šobrīd Rīgas brīvostas pārvalde strādā arī pie papildu pasažieru kuģu uzņemšanas infrastruktūras izveides ostā Rīgas centra tuvumā, Andrejsalā. Pašlaik rit noslēguma projektēšanas darbi, un jau drīzumā tiks uzsākta daļēja ED dambja nojaukšana, kas pašreiz ierobežo lielāku kuģu pienākšanu pie Eksportostas piestātnēm. Darbus plānots pabeigt līdz nākamajam gadam.
Šogad Rīgas osta plāno kruīza kuģu rekordu sezonu - kopā pieteikti 101 kruīza kuģu ienācieni, kas ir +21% vairāk nekā 2025. gadā. Plānots, ka kopumā Rīgā ar kruīza kuģiem ieradīsies aptuveni 135 tūkstoši tūristu, kas ir +17% vairāk nekā pērn.

Jūrmala aicina piknikā – pie dabas takām, Lielupes, ezeriem un jūras. Atklāj brīvi pieejamas un rezervējamas piknika vietas nesteidzīgai atpūtai.
Jūrmalas TIC

Maršruts „Liepāja – kā pa notīm!” ir vienkāršākais veids, kā apskatīt Liepāju un iepazīt ievērojamākās vēstures, kultūras un arhitektūras vērtības.
Liepājas reģiona TIB

1. augustā plkst. 19.00 Strenču brīvdabas estrādē koncerts “Piparmētru tēja ar Raimonda Paula mūziku”.
EUR 10 | Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Ventspils Piejūras kempingā aktīvā tūrisma sezona rit pilnā sparā – priežu ieskauto teritoriju atpūtai izvēlējušies gan viesi no Latvijas, gan ārvalstīm!
Ventspils TIC

No 10. jūnija līdz 29. augustam Valmieras novada iedzīvotāji un viesi aicināti piedalīties orientēšanās spēlē “Priekšmetu piedzīvojumi ceļos”.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Augustā ar jaunu sparu atgriežas iemīļotās Mājas kafejnīcu dienas. Viesi varēs izbaudīt gan sen nesajustas bērnības garšas, gan ļauties jaunu ēdienu vilinājumam
Cēsu TIC

Svētdien, 26. jūlijā plkst. 11.00 Jāņa Daliņa stadionā norisināsies tradicionālais Valmieras dzimšanas dienas svētku rogainings.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

15. augustā plkst. 18.00 VBO MC Strenču Chapter un Strenču Kultūras centrs aicina uz moto parādi. Pulcēšanās no 17.30 pie dzelzceļa stacijas
Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Ventspils pilsētas svētku ietvaros norisināsies - Ziedu paklāju festivāls, Dragreisa festivāls, Baltijas dizaina tirgus, terases svētki zinātnes centrā un citas
Ventspils TIC

Ventspilī dārdēs vairāk nekā tūkstoš zirgspēki – “LuckyBet Dragreisa Festivāla’’ ietvaros, kas norisināsies Pilsētas svētku laikā no 31. jūlija līdz 2. augustam
Ventspils TIC

Atklāj ūdensaktivitātes Jūrmalā – SUP, kajakus, laivas, jahtas, veikbordu, niršanu, purva maršrutus un ūdenspriekus visai ģimenei.
Jūrmalas TIC

No 31. jūlija līdz 1. augustam ziemeļvidzemes pērle Rūjiena aicina uz pilsētas svētkiem! Svētku tirdziņš 1. augustā.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde

Miers, siltums un pieskāriens dabai – Māla pirts ir īpaša pieredze Gaujas Nacionālā parka sirdī
EnterGauja

Kad kūrorta ritms pieklust, Jūrmala atklājas citādi – ar dramatiskiem dabas skatiem, nesteidzīgām maltītēm, mākslu, SPA un izklaidēm zem jumta.
Jūrmalas TIC

Šeit ir piemērota vieta sporta spēļu, uzņēmumu komandu saliedēšanas pasākumu, bērnu un jauniešu nometņu, korporatīvo pasākumu un aktīvās atpūtas organizēšanai.
Bauskas TIC

Jēkabpils novadā, pašā Lietuvas pierobežā, viesus gaida Gārsene un tās lepnums – baronu fon Budbergu celtā pils.
Jēkabpils novada TIC

No 31. jūlija līdz 2. augustam Ventspils lidostā, pilsētas svētku ietvaros, norisināsies viens no šīs vasaras skaļākajiem pasākumiem.
Ventspils TIC

Jūrmalas izstāžu zālēs un brīvdabas telpās skatāma plaša vasaras programma – laikmetīgā māksla, fotogrāfija, vēsture, arhitektūra un personību stāsti Jūrmalā.
Jūrmalas TIC

Ziedu paklāju festivālam, kas no 31. jūlija līdz 2. augustam Ventspils Pilsētas svētku laikā norisināsies Reņķa dārzā, pieteikušies 22 dalībnieki.
Ventspils TIC

No 1. jūnija līdz 31. oktobrim norisinās “Piļu un muižu apceļošanas festivāls 2026“, aicinot viesoties arī Valmiermuižā, Sēļu un Naukšēnu muižās un Jērcēnmuižā.
Valmieras novada Tūrisma pārvalde